Přehled výsledků  ....
VB-leasing
Baseballový klub Olympia Blansko Baseballový klub Olympia Blansko
Baseballový klub Olympia Blansko


pivovar Černá Hora - hlavní partner klubu
     Hlavní partner klubu
 

Vánoční turnaj

V Blansku dne 8.11.2011

Vánočák ...
TJ Olympia Blanskove spoluprácise ZŠ a MŠ Blansko Salmova, DDM Oblázek Blansko a městem Blanskem pořádají

21. ročník Vánočního turnaje v baseballu 9. – 11.12.2011, ZŠ Blansko Samova 17, 2 tělocvičny

Již po jednadvacáte se v Blansku na ZŠ Salmova uskuteční vánoční halový turnaj v baseballu. Turnaj je určen pro čtyři kategorie - U8 a U10 budou hrát stativový baseball a jejich starší spoluhráči v kategoriích U12 a U15 budou hrát baseball, vzhledem k omezeným prostorám bude baseball modifikován. Vzhledem k tradici, lze řící, že tento turnaj je jednim z nejstarších halových turnajů v Evropě, lze očekávat zvýšený zájem týmů nejen z Brna, Blanska a okolí, proto všichni zájemci nezapomeňte přihlásit své týmy, termín konce přihlášek je stanoven na poslední listopadový den. Součástí turnaje bude i tombola !!!

stránky turnaje ....   plakátek ....   pokyny ....   rozpis ....    vysledky ....


V Blansku se bude hrát opět baseballová extraliga ...

V Blansku dne 15.10.2011

Extraliga bude v BlanskuBaseballisté OLYMPIE BLANSKO zvítězili v rozhodujícím utkání nad Skokany Olomouc 5:1

Po excelentním výkonu nadhazovače Pavla Procházky dokázali blanenští baseballisté porazit v pátém utkání baráže o extraligu na domácím hřišti Skokany Olomouc 5 : 1.

Zajistili si tak postup do extraligy, která se bude v Blansku hrát opět po třech letech.


O postup se zasloužil bojovným výkonem celý tým, ale největší zásluhu na něm má zcela jednoznačně blanenský nadhazovač Pavel Procházka, který v pětizápasové bitvě (sérii hrané na 3 vítězné zápasy), dokázal odházet ve všech třech vítězných zápasech Blanska (7-2, 2-0 a 5-1), ve kterých vstoupil na nadhazovací kopec, plných 27 inningů a čelil celkovému počtu 103 pálkařů a neumožnil během těchto 27 směn jediný doběh soupeře. Všechny tři body, které soupeř během těchto tří zápasů zaznamenal byly vždy jen po chybách obrany. Jeho ERA 0,00 (průměrný počet umožněných bodů nadhazovačem v utkání) se tak zapíše zlatým písmem do historie blanenského baseballu.

Jedno vítězné rozhodující "utkání o všechno" už baseballisté Olympie letos sehráli a to, když udolali Klasik Frýdek-Místek až v posledním 5. zápase semifinále play-off Českomoravské ligy (ČML) v dramatickém zápase na domácím hřišti 5-3 a celou sérii vyhrály 3-2 na zápasy (4-5, 10-0, 9-6, 7-17 a 5-3). Tímto vítězstvím si pak zajistili účast v baráži o extraligu. Finálové vítězství 4-2 nad Sokolem Hluboká pak určilo dvojice pro baráž. Tu utvořili Olympia Blansko (vítěz ČML) - Skokani Olomouc (8. tým v ExL) a Hroši Brno (7. tým v ExL) - Sokol Hluboká (2. tým ČML) Nechybělo však mnoho a pátý rozhodující zápas baráže o extraligu se už v Blansku hrát nemusel. Olympia sice začala barážovou sérii s extraligovou Olomoucí výborně a ujala se po vítězství 7-2 v prvním utkání vedení 1-0 na zápasy. Skokani však dokázali otočit vývoj série po výhrách 5-0 a 11-3 na 2-1 ve svůj prospěch.

V sobotu ve 3.zápase v Olomouci byli lepší domácí, kteří zvítězili výrazně 11-3. Blanenští byli v sobotu oslabeni o vyloučeného catchera O.Navrkala. Blanenští do utkání nasadili dvojici mladých nadhazovačů Němec, Blažek. Ti ale nestačili na pálkaře soupeře a Olomouc tak otočila stav séria na 2-1 ve svůj prospěch. Pokud tak blanenští hráči chtěli vrátit sérii do Blanska, museli v neděli bezpodmínečně vyhrát. Na kopec nastoupil od začátku zápasu "blanenský kouzelník" Pavel Procházka, který doslova čaroval a neumožnil soupeři za celý zápas i přes dramatickou koncovku jediný doběh. Po osmi odehraných směnách svítil na výsledkové tabuly stav 0-0 !!!

V poslední směně se podařilo pálkařům Olympie dostat soupeře pod tlak a dvěma body se ujali vedení 2-0. V dohrávce deváté směny sice domácí při závěrečném tlaku obsadili všechny tři mety při nula autech. Poté však čaroděj Procházka dvěma strikeouty opět poslal oba pálkaře domácích zpět na střídačku a závěrečným odpalem do vnitřního pole a následným autem na 1. metě baseballisté Olympie ukončili zápas.

Ve fotbalové terminologii se dala dohrávka deváté směny čtvrtého zápasu v Olomouci přirovnat snad jen k situaci, kdy brankář (v tomto případě Procházka) chytne za stavu 1:0 v 89. minutě první penaltu a ve 95. minutě nastavení druhou... Přesně v této situaci, jako fotbalisté kteří neproměnili 2 penalty se po zápase nacházeli pálkaři Olomouce. Jinými slovy v domácím prostředí naštěstí nevyužili Blanskem nabídnutý tenisový "mečból" a ne jeden, ale hned několik. Stejně jako tenista, který vede v rozhodujícím game závěrečného setu 40-0..

Ale pojďme zpět k rozhodujícímu pátému zápasu, pro domácí Olympii právem nazývanému "utkání roku". Na nadhazovací kopec proti sobě nastoupili za Skokany z Olomouce Jiří Šimek a za domácí Olympii, kdo jiný než Pavel Procházka. Extraligová Olomouc si na něj hodně věřila a vůbec si nepřipouštěla, že by je dokázal porazit potřetí v řadě. Před zaplněnou tribunou na Jahodovém poli v Blansku za krásného podzimního slunečného dne podávali od začátku zápasu oba nadhazovači excelentní výkony. Pálkaři se sice snažili, ale jejich odpaly většinou končily v rukavicích soupěřů nebo prošvihnutým třetím nadhozem.
Domácí Olympia měla sice více ze hry, ale po sedmi směnách svítilo na výsledkové tabuli skóre 0:0. O všem rozhodla 8. směna. Nejprve domácí polaři udělali v obraně 2 chyby a ty dokázala Olomouc potrestat vedoucím bodem 0-1. Baseballisté Olympie se však dokázali prosadit hned v dohrávce 8. směny a po odpalech Jakuba Veselky, Libora Koláře a Jakuba Kováře za přispění nervózní obrany soupeře otáčejí na 2-1 ve svůj prospěch. V zoufalé snaze zastavit rozjeté blanenské pálkaře sahá hostující trenér Voják ke střídání nadhazovače, ale je již pozdě. Nově příchozímu levákovi Veselému přidává Olympia další 3 body a ujímá se vedení 5-1.

Za bouřlivého skandování domácích příznivců (hostující fanoušci, jako by se v dohrávce 8. směny z ochozů zcela vytratili, nebo spíše nechápavě kroutí hlavou) dělá Procházka v závěrečné 9. směně poslední tři rychlé auty a radost domácích hráčů Olympie nebere konce. Je dobojováno !!! OLYMPIA BLANSKO VRACÍ DO BLANSKA PO TŘECH LETECH OPĚT NAŠI NEJVYŠŠÍ SOUTĚŽ - BASEBALLOVOU EXTRALIGU !!!

Ta se v Blansku hrála nepřetržitě od roku 1993 do roku 2008 dlouhých 16 let. Kromě Pavla Procházky, který potřetí v řadě neumožnil soupeři jediný doběh (je to jako kdyby např. v případě hokejového play-off brankář "vychytal 3 nuly v řadě za sebou" a pomohl tak svým výkonem k vítězství v sérii), zaznamenal v tomto rozhodujícím zápase výborný výkon i Jakub Veselka, který měl 3 dobré odpaly ze tří, z toho jeden dvoumetový a stáhnul vítězný bod.
A ještě jedna zajímavost na závěr. Na tribuně sledovala rozhodující zápas i jedna z legend blanenského baseballu, zakladatel a dloholetý nezapomenutelný hráč Olympie Olda Lošťák, který právě před 20 lety v roce 1992 vybojoval s Blanskem první historický postup do Extraligy. A víte, kdo ve vnitřním poli zahrál svým příhozem na první metu poslední aut tohoto rozhodujícího zápasu ? Teprve 17-ti letý talent Olympie, jménem David Lošťák...


 foto týmu ....   fotogalerie ze zápasu ....   článek na ČBA ....


Baseballisté Olympie Blansko o víkendu bojovali o postup do Extraligy ...

V Blansku dne 10.10.2011

Pohár je konečně náš...


Baseballisté Olympie Blansko o víkendu pokračovali v baráži o postup do Extraligy za nerozhodného stavu 1-1 na zápasy (7-2 a 0-5) dalšími dvěma zápasy na půdě soupeře u extraligových Skokanů Olomouc.

V sobotu byli lepší domácí, kteří zvítězili výrazně 11-3. Blanenští byli v sobotu oslabeni o catchera O.Navrkala, který měl po domácím vyloučení stop na jeden zápas. Blanenští do utkání nasadili dvojici mladých nadhazovačů Němec, Blažek. Ti ale nestačili na pálkaře soupeře a Olomouc tak otočila stav séria na 2-1 ve svůj prospěch.

Pokud tak blanenští chtěli vrátit sérii do Blanska, museli v neděli bezpodmínečně vyhrát. Na kopec nastoupil od začátku zápasu "blanenský kouzelník" Pavel Procházka, který doslova čaroval a neumožnil soupeři za celý zápas i přes dramatickou koncovku jediný doběh. Po osmi odehraných směnách svítil na výsledkové tabuly stav 0-0 !!! V poslední směně se podařilo pálkařům Olympie dostat soupeře pod tlak a dvěma body se ujali vedení 2-0.
V dohrávce deváté směny sice domácí při závěrečném tlaku obsadili všechny tři mety při nula autech. Poté však čaroděj Procházka dvěma strikeouty opět poslal oba pálkaře domácích zpět na střídačku a závěrečným odpalem do vnitřního pole a následným autem na 1. metě baseballisté Olympie ukončili zápas.

Stav série je tak 2-2 na zápasy. (7-2, 0-5, 3-11, 2-0). V druhé barážové dvojici si nakonec zachovali extraligovou příslušnost Hroši Brno, kteří vyhráli 3-1 na zápasy nad Sokolem Hluboká.

ROZHODUJÍCÍ PÁTÝ ZÁPAS BITVY O EXTRALIGU SEHRAJÍ BASEBALLISTÉ OLYMPIE V SOBOTU 15.ŘÍJNA OD 13.00 V BLANSKU NA JAHODOVÉM POLI.Baseballisté OLYMPIE BLANSKO vyhráli finále ČML

V Blansku dne 28.9.2011

Pohár je konečně náš...


Baseballisté OLYMPIE BLANSKO zvítězili v rozhodujícím utkání nad Sokolem Hluboká a po zásluze vyhráli ve finále naší druhé nejvyšší soutěže - Českomoravské ligy (ČML).

 foto týmu ....   ze zápasu ....


Baseballisté OLYMPIE BLANSKO postoupili do finále

V Blansku dne 25.9.2011

Olympia Blansko vs Frýdek Místek...


Baseballisté OLYMPIE BLANSKO zvítězili v rozhodujícím 5. utkání semifinále ČML nad Klasikem Frýdek-Místek po bojovném výkonu v dramatickém zápase 5:3 a po zásluze postoupili do finále naší druhé nejvyšší soutěže - Českomoravské ligy (ČML).

Bez ohledu na výsledek finále (hraje se na jedno vítězné utkání) si navíc zajistili účast v baráži o Extraligu 2012. V baráži hrané na 3. vítězné zápasy se v případě vítězství nad týmem Sokol Hluboká ve finále ČML, utkají s posledním týmem letošního ročníku baseballové extraligy Skokany Olomouc (domácí zápasy sehraje Olympia v Blansku 1., 2. a 15. října, vždy od 13.00 h) .
V případě finálové porážky pak vyzvou v boji o extraligu, předposlední tým Hrochy Brno (v tomto případě by se celá série hrála v Blansku, kde mají v letošní sezóně Hroši domácí hřiště a to 1., 2., 8., 9. a 15. října, vždy od 13.00 h). Vice na http://www.baseball.cz/.Další medaile z ME pro hráče Olympie

V Blansku dne 29.7.2011

mistrovství Evropy
Na desítky se dají počítat medaile získané na mistrovstvích Evropy za 24 let existence klubu. V letošním roce sbírku rozšířili Michal Komprda, Michal Prudil a David Podrabský. Jedním z trenérů kadetské reprezentace byl i Jaroslav Krejčíř. Podrobnosti o průběhu celého turnaje najdete v archivu článků na http://www.baseball.cz/.


Krejčíř: I bronz by byl velký úspěch

V Blansku dne 29.7.2011


Blansko – Šéftrenér baseballového klubu Olympia Blansko Jaroslav Krejčíř se připravuje s kadetskou reprezentací na mistrovství Evropy.  
U republikového výběru funguje jako asistent trenéra. Do týmu se dostali i tři blanenští hráči. Česko bude bojovat o medaile na stadionech v Třebíči a v Brně od úterý 19.července do soboty. "Samozřejmě chceme medaili, ale konkurence je veliká," uvědomuje si před šampionátem Krejčíř. V rozhovoru odpovídá na otázky kolem reprezentace i blanenského baseballu.

Za pár dní začínáte s reprezentací kadetů mistrovství Evropy. Sílu týmu už jste prověřili na soustředění v Třebíči. Ano, tam jsme porazili muže Třebíče, i když doplněné o některé juniory 14:10. To je asi dobrý výsledek, vzhledem k tomu, že Třebíč hraje druhou nejvyšší soutěž. To sice ano, ale je potřeba říct, že hraje dole a bojuje o udržení.

Dostali se do reprezentačního výběru i blanenští kadeti?
Ano, je tam David Podrabský, Michal Komprda a Michal Prudil. Loni jste s kadety získali na mistrovství Evropy v Eindhovenu stříbrné medaile, až ve finále jste nestačili na domácí výběr. Jaké jsou šance letos, když srovnáte současný tým s tím loňským stříbrným? Loni jsme neměli tak široký výběr dobrých hráčů, ale měli jsme v týmu několik výrazných osobností. Letos je to naopak. Osobnosti chybí, zato posledních čtyřicet hráčů, kteří se dostali do širšího výběru, už bylo nesmírně vyrovnaných a těžko jsme vybírali konečnou dvacítku. Taky je nutné připomenout, že z osmnácti hráčů je devět ročníku 1997 a pouze devět ročníku 1996.

 celý článek ....


Baseballisté Olympie postoupili do čtvrtfinále Českého poháru !

V Blansku dne 13.6.2011

Muži Olympie Blansko
V neděli 12.6.2011 hostili blanenští baseballisté ve 3. kole Českého poháru extraligový tým Hroši Brno. Vzhledem k tomu, že Hroši Brno hrají letos své domácí zápasy v Blansku, oba celky hráli před svými fanoušky v domácím prostředí.

Utkání slibovalo zajímavou podívanou, domácí Olympia se chtěla před domácím publikem nad extraligovým týmem vytáhnout. A povedlo se jí to na 100%. Vyrovnanému zápasu dominovali zejména nadhazovači a pozorné obrany obou soupeřů.
Za domácí Olympii na nadhazovacím kopci exceloval a doslova čaroval Pavel Procházka. Za celý zápas umožnil soupeři jeden jediný dobrý odpal !!!

První bod domácích stáhnul svým odpalem Jarda Němec až v páté směně a domácí se po doběhu Libora Koláře ujali vedení 1:0. Hroši dokázali v šestém inningu srovnat na 1:1. Pak se oba soupeři přetahovali o každou metu a pálkaři bojovali doslova o každý dobrý nadhoz. V posledních třech směnách si domácí dokázali vytvořit rostoucí tlak na pálce a obsazovat mety. Vítězný odpal znamenající cenné vítězství 2:1 nad účastníkem baseballové extraligy zaznamenal v dohrávce sedmé směny Aleš Blažek.
Pavel Procházka
pak již nedal soupeřovým pálkařům žádnou šanci a poslal posledním nadhozem v deváté směně baseballisty Olympie Blansko do čtvrtfinále poháru.
V něm přivítá Olympia na domácím hřišti další extraligový tým Techniku Brno, v jejichž řadách je vedle několika cizinců i současná hvězda, panamský nadhazovač Roger Deago, hráč který okusil ve své kariéře i profesionální MAJOR LEAGUE za San Diego Padres a Tampa Bay Rays. A to je ta nejlepší pozvánka pro blanenské fanoušky.
V původním rozepsaném termínu čtvrtfinále poháru (6.7.) však blanenští již hrají svůj odložený zápas českomoravské ligy, takže o přesném termínu čtvrtfinále mezi Olympií a Technikou Vás budeme co nejdříve informovat.
ZŠ Blansko Salmova vicemistrem ČR

V Blansku dne 11.6.2011

Turnaj olympijských nadějí U15
V areálu Eagles Praha proběhlo ve dnech 6. a 7. června republikové finále základních škol v softballu. Jižní Moravu v Praze reprezentoval vítěz krajského kola ZŠ a MŠ Blansko Salmova. V základní skupině si blanenští snadno poradili se ZŠ Staré Město 23:6 a přehráli i pražské Gymnázium Ústavní 12:2. V utkání o první místo ve skupině hráči ze Salmovky podlehli favoritu turnaje Havlíčkovu Brodu 0:5. V semifinále Blansko narazilo na vítěze druhé skupiny Biskupské gymnázium z Českých Budějovic. Jihočeši vedli po zaváhání blanenského nadhazovače 1:0 po první směně. Pak ale pálkaři ZŠ Salmova vyvinuli drtivý tlak v útoku a jednoho z adeptů na celkové prvenství v turnaji vyprovodili ze hřiště výsledkem 7:1. Finálové utkání mezi Blanskem a Havlíčkovým Brodem bylo ozdobou turnaje. Po jeho skončení následoval uznalý aplaus diváků pro oba týmy a trenéři ostatních družstev a pořadatelé na tribuně se shodli, že takto kvalitní zápasy se v této věkové kategorii příliš často nevidí.......

 celý článek ....     


Turnaj olympijských nadějí U15 skončil v Ostravě vítězstvím českého týmu

V Blansku dne 9.6.2011

Turnaj olympijských nadějí U15
Ve dnech 3 – 5 června 2011 se v areálu Arrows Ostrava uskutečnil turnaj olympijských nadějí U15. Jedná se o velmi významný mezinárodní baseballový turnaj reprezentačních výběrů kadetských a juniorských týmů. Turnaje se zúčastnili týmu reprezentace kadetů České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska, a dva týmy zastupující Litvu. Po druhém místě v základní skupině, kdy kadetská reprezentace ČR porazila v pátek Polsko rozdílem třídy 10:0, poté v sobotu prohrála 4:2 s týmem Litvy "A", nastoupila v sobotu v podvečerem k semifinále s Maďarskem. Do čtvrté směny poměrně vyrovnaný zápas se po několika zdařilých odpalech změnil ve vítězství kadetů ČR 9:3. Ve finále se kadeti potkali opět s týmem Litvy "A", který v semifinále porazil své krajany tým Litvy "B". Průběh byl už jiný než v základní skupině. Výběr kadetů ČR se ujal vedení hned na začátku, které už nepustil. Velmi krásné finále skončilo těsným vítězstvím České reprezentace 4:3. V reprezentaci České republiky se představili i hráči Olympie Blansko David Podrabský, Michal Komprda a Michal Prudil. Součástí reprezentačního týmu je i trenér mladších kadetů Jaroslav Krejčíř.

Odkazy: http://www.arrows.cz/         http://www.baseball.cz/article.php?sid=1867

 fotogalerie ....     

Mladší kadeti zahájili sezonu dvěma výhrami

V Blansku dne 27.4.2011

mladší kadeti
Znojmo Aligators vedlo po chybách domácích v první směně 4:0, ale to bylo v neděli vše, co jim mladí hráči Olympie dovolili. V prvním utkání hladce zvítězili Blanenští 24:6 a obdobný byl i průběh druhého zápasu, ve kterém Olympia Blansko vyhrála 19:6. Za Olympii nadhazovali Horáček, Kohoutek, Musil, Jelínek a Pelíšek. Další dvojutkání sehrají mladší kadeti opět v neděli 1.5.v 10.00 hod na Strawberry Field.

 fotogalerie ....     Krejčíř: Postup by byl pěkný dárek k pětadvacátinám

V Blansku dne 20.4.2011


Blansko /ROZHOVOR/ - Tento víkend začíná sezona na baseballovém Strawberry Field v Blansku. A bude tam pořádný mumraj. V sobotu sehrají extraligový zápas Hroši Brno, kteří si vybrali blanenský stadion jako svůj letošní azyl, v neděli hrají extraligu junioři Blanska.

 článek ....     


OPENING DAY na Jahodovém poli ...

V Blansku dne 13.4.2011

Olympia Blansko vs. Třebíč Nuclears

Vážení sportovní přátelé,
první zápas nové baseballové sezóny OLYMPIA BLANSKO - TŘEBÍČ NUCLEARS a s ním spojený OPENING DAY, proběhne v neděli 17. dubna 2011 od 13.00 hod na "Jahodovém poli" v Blansku.

Srdečně zve
Robert Dvořák


aktuální rozpis domácích zápasů v Blansku ....  BASEBALL CAMP 2011

V Blansku dne 1.4.2011


Baseballový klub OLYMPIA BLANSKO ve spolupráci se ZŠ a MŠ Salmova pořádá 20. ročník BASEBALL CAMP 2011 15.8. – 19.8.2011.
Děti od 5 do 15 let se mohou naučit základy této hry a zdokonalit se ve všech baseballových dovednostech pod vedením zkušených trenérů z klubu Olympia. Hrajeme na stadionu Strawberry Field od 9 do 15 hodin.

plakát s přihláškou (PDF)....    plakát s přihláškou (DOC)....


Tečku za baseballovým rokem udělá již tradičně Vánoční turnaj

V Blansku dne 16.11.2010

Vánočák ...
TJ Olympia Blansko ve spolupráci se ZŠ a MŠ Blansko Salmova, DDM Oblázek Blansko a městem Blanskem

pořádají 20. ročník Vánočního turnaje v baseballu

Datum a místo: 10. – 12.12.2010, ZŠ Blansko Samova 17, 2 tělocvičny

plakátek Vánočák....  propozice Vánočák....   rozpis ....  článek ....      foto - sobota ....  foto II....  článek....


Čeští baseballisté do 21 let vybojovali v Brně titul MISTRŮ EVROPY

V Blansku dne 23.8.2010


ME 21-klik pro velké foto

Na historickém úspěchu českého baseballu se podíleli i dva blanenští baseballisté Jan Felkl (nyní hrající za MZLU Express Brno) a Richard Dvořák, asistent trenéra a trenér nadhazovačů národního týmu. Další dvě stříbrné medaile z letošního ME kadetů a ME žáků putují též do Blanska zásluhou trenérů Jaroslava Krejčíře (asistent trenéra kadetů) a Ondřeje Konvalinky (asistent trenéra žáků) .

foto: Nuclears.cz
Více o úspěších českého baseballu naleznete na: www.baseball.cz a na http://ec21.baseball.cz/


World Series Little League Baseball-EMEA Kutno (PL) ...

V Blansku dne 8.8.2010


team JMK

Jihomoravsky tym (Czech Team JMK) se ucastnil turnaje World Series Little League Baseball-EMEA Kutno (PL). Český tym skončil na třetím místě a timto vysledkem přepsal historii uspěchu z roku 2008 kdy tym JMK byl čtvrty. Klub Olympie Blansko na tomto turnaji reprezentoval hráč Dominik Musil. Vítězem celeho turnaje se stal tym se kterym jsme vypadli v semifinale Germany US, ktery porazil ve finale tym Italie. Cely turnaj je pod taktovkou Američanů a vítěz jede do USA na světove finale. Cely tym předvedl vyborny vykon po celou dobu tohoto dlouhého turnaje a snad již příští rok se jim povede senzace a vyhrají tento turnaj bud v kategorii žákovske nebo juniorské.


více informací a fotografií najdete zde ...


Krejčíř: Doufám, že stihnu aspoň Niagáru ...

V Blansku dne 4.8.2010Blansko /ROZHOVOR/ – Šéftrenér blanenského baseballu Jaroslav Krejčíř se nedávno vrátil z úspěšného mistrovství Evropy, kde byl jako asistent trenéra u stříbra kadetů, a za pár dní odlétá do Spojených států amerických k další významné akci. Finále Pony League.

Novináři blanenského Deníku kladli otázky a Jára odpovídá...

Autor fotografie: Deník/Jan Charvát


celý článek ...

Rozhovor se Štěpánem Havlíček v Deníku ...

V Blansku dne 19.7.2010


Novináři blanenského Deníku kladli otázky a Štěpán odpovídá...

celý článek ...


Českomoravská liga 2010 - základní část ...

V Blansku dne 19.7.2010


Naše druhá nejvyšší soutěž zvládla odehrát všech plánovaných 264 zápasů a o celkovém pořadí se rozhodovalo opravdu až v posledních kolech. Vítězem se stal Blesk Jablonec před Black Hill Blansko a Tempem Titans Praha.

celý článek ...Český baseballový pohár-junioři 3. místo ...

V Blansku dne 2.7.2010

Hlavní aktéři...
Od 25.6. – 27.6. se uskutečnil v Brně Český baseballový pohár juniorů pro rok 2010. Za účasti týmů Draci Brno, Eagles Praha, Arrows Ostrava, Skokani Olomouc, Technika Brno a Black Hill Blansko. Naši junioři doslova vydřeli nádherné třetí místo po vyřazovacích zápasech ve skupinách, kde prohráli 1. zápas s Draky Brno 10:1 a porazili Skokany Olomouc 8:7. Bez stálých opor, catchera Jakuba Moce a Jardy Němce kteří nastoupili v sobotu za tým mužů v zápasech s Chocní(2x vítězství). Na náš tým tak zbyl boj o třetí místo proti týmu Arrows Ostrava. Po nesmírně vyrovnaném zápase a odhodlaném výkonu všech hráčů jsme porazili Ostravu 6:3 po prodloužení.

Karel Ševčík
celý článek (PDF) ...ČESKÝ BASEBALLOVÝ POHÁR KADETŮ V BASEBALLU

V Blansku dne 8.6.2010

Baseballový klub BLACK HILL BLANSKO ve spolupráci s ČBA a městem Blansko

pořádá 11.-13.6.2010

ČESKÝ BASEBALLOVÝ POHÁR KADETŮ


Poháry...

skupina A
Black Hill Blansko, Kotlářka Praha, Hroši Brno, Tempo Titans Praha, Třebíč Nuclears

skupina B
Draci Brno, Arrows Ostrava, Eagles Praha, Skokani Olomouc, Shark Spálené Poříčí

Program (začátky zápasů):
Pátek + sobota: 9.30 / 11.45 / 14.00 / 16.15 / 18.30 h
Neděle: 9.00 / semifinále 11.15 / o 3.místo 13.30 / finále 15.30 h

fotogalerie z roku 2009...   

Štěpán Havlíček v USA ...

V Blansku dne 2.6.2010


Štěpán Havlíček zdraví všechny ze svého působiště, kde se mu velmi daří, jak po sportovní stránce i jinak - podívejte se pozorně na fotky a poznáte, že přibral.
Brzy bude článek na stránkách ČBA.


J.K.
Štěpán...        Štěpán...


Průměrný výkon na Draky nestačil ...

V Blansku dne 1.6.2010


Mladší kadeti prohráli obě utkání, 4:10 a 3:9 TKdyž v úvodních dvou směnách prvního zápasu nasázeli hráči Olympie Blackl Hill Blansko svému soupeři 4 body, zdálo se být o výsledku rozhodnuto. Dvě chyby v běhu po metách, jakoby rozhodily blanenský tým. V dalším průběhu hráči Blanska pak předvedli matný výkon na pálce a chyby polařů vrátily Brňany zpět do hry. .....

celý článek ...     souhrn výsledků ...


 

Mladší kadeti Olympie Black Hill v čele krajské soutěže

V Blansku dne 16.5.2010


Žádný ze soupeřů zatím nedokázal vzdorovat dobré pálce podpořené solidním nadhozem blanenských hráčů. Tým si svými výsledky už pootevřel dveře k postupu do semifinále. Hráči se na jednotlivých postech i nadhozu pravidelně střídají. Více si můžete prohlédnout v tabulkách a ve zjednodušené statistice .....

celý článek ...

BLACK HILL BLANSKO vs. Třebíč Nuclears 25:7

V Blansku dne 9.5.2010Ze zápasu

Náš tým se ocitl na prvním místě v tabulce Českomoravské ligy a šňůra vítězství pokračuje.....

fotogalerie ...   celý článek ...

Úspěšný návrat blanenského odchovance Ondřeje Konvalinky z trenérské stáže v USA

V Blansku dne 7.5.2010

Hlavní aktéři...
Od 29. března do 11. dubna se český výběr talentovaných hráčů ve věku 16 až 19 let zúčastnil soustředění v zemi baseballu zaslíbené, a to v USA, ve státě Severní Karolína.

Tento projekt vznikl pod hlavičkou IYB (Internatioanal Youth Baseball), vedené Liborem Chrášťanským, a americké organizace Purpose International pod vedením muže jménem Jay Stott. Přibližně od podzimu 2009 probíhaly výběrová soustředění a tréninky, které realizoval trenérský tým IYB a také Pražská baseballová akademie..........

celý článek (PDF) ...       napsal o nás Deník...

-Ondřej Konvalinka-


BLACK HILL BLANSKO vs. Klasik FRÝDEK-MÍSTEK 6:4,20:2

V Blansku dne 3.5.2010Ze zápasu


fotogalerie ...


BLACK HILL BLANSKO vs. TEMPO TITANS PRAHA 6:1,12:11

V Blansku dne 24.4.2010


fotogalerie ...


Starší kadeti Black Hill Blansko v úvodním utkání podlehli favorizovaným Hrochům

V Blansku dne 12.4.2010V pátek 9. dubna odehráli starší kadeti Black Hill Blansko první utkání v sezóně 2010. Soupeřem byli Hroši Brno, kteří určitě nepatří mezi outsidery. Právě naopak, svědčí o tom např. to, že v jejich kádru nastoupilo hned 5 hráčů širší kadetské reprezentace.
Celý zápas byl velice vyrovnaný, soupeř se hned v první směně ujal vedení 4:0, které jsme však v dohrávce dokázali smazat. Další body byl zaznamenány v závěru utkání, kdy se Hroši ujali vedení 9:5. Naši pálkaři museli čelit rychlejším nadhozům, což se nám dařilo. V dohrávce zápasu jsme však výsledek už pouze zkorigovali na závěrečných 9:7. Hra to byla velice zajímavá, několika hitů dosáhli Jirka Šustal nebo třeba Michal Ševčík. V poli jsme vzhledem k začátku sezóny neudělali mnoho chyb, čehož si vážím. Pevně věřím, že se do dalšího zápasu zase zlepšíme a s vítězstvím budeme odcházet právě my.


Aktuální rozpis českomoravské baseballové ligy 2010 a pozvánka na domácí zápasy muži + juniořirozpis (PDF) ...


19. ročník BASEBALL CAMP 2010 16.8. – 20.8.2010
podrobný popis (DOC)...     podrobný popis (PDF) ...

-Robert Dvořák, Miroslav Konvalinka, Jaroslav Krejčíř -

Podpis profesionální smlouvy s baseballovým klubem slavné MAJOR LEAGUE BASEBALL- Štěpán Havlíček

V Blansku dne 15.1.2010

Hlavní aktéři...


Vážení sportovní přátelé,

ve čtvrtek 14.ledna 2010 podepsal 16-ti letý (nar. 25.2.1993) blanenský levoruký nadhazovač Štěpán Havlíček smlouvu s profesionálním týmem Major League Baseball TAMPA BAY RAYS.

Slavnostní akt se uskutečnil v Blansku za přítomnosti zástupce z Tampy Bay Rays, zástupců mateřského klubu Olympia Black Hill Blansko, televizních štábů a hojného počtu novinářů.

Jedná se o historickou událost nejen pro blanenský baseballový klub, ale svým způsobem i pro RAYS, protože se jedná teprve o čtvrtého Evropana, kterému tento klub ve své historii nabídl profesionální baseballovou smlouvu.

fotogalerie ze slavnostního podpisu ...

napsal o nás Deník...     napsal o nás Deník po podpisu...

-Robert Dvořák-

Tečku za baseballovým rokem udělá již tradičně Vánoční turnaj

V Blansku dne 8.12.2009

Vánočák ...
Letošní baseballová sezóna přinesla týmům Black Hill Blansko řadu úspěchů.

Stříbrné medaile žáků a starších kadetů v pohárech jsou rozhodně příslibem pro budoucnost. Zastoupení měl blanenský klub ve všech mládežnických reprezentačních výběrech.

Podrabský, Hussein a Komprda si dokonce z Bulharska přivezli tituly mistrů Evropy.Také postup na finálové turnaje mistrovství republiky ve všech kategoriích svědčí o dlouhodobě výborné práci s mládeží. A-tým mužů celou sezónu bojoval o špici Českomoravské ligy. Přestože se návrat do extraligy nezdařil, na letošních výsledcích se dá stavět i v příštím roce.

Baseballový rok 2009 již tradičně ukončí baseballisté Vánočním turnajem mládeže v tělocvičnách ZŠ Salmova. Letos proběhne již 19. ročník. Do sportovních bojů zasáhne patnáct týmů ve dvou kategoriích. Utkání začínají již v pátek v 15 hodin. V sobotu se hraje od rána až do pozdního večera. V neděli turnaj vyvrcholí po obědě finálovými zápasy.

pozvánka na Poslední odpal roku 2009 ....   plakátek Vánočák....   rozpis Vánočák....   výsledky ....      

Dvě mistrovství České republiky

V Blansku dne 24.9.2009

Naši borci ...
Blansko přivítá během posledního zářijového a prvního říjnového víkendu dvě mistrovství České republiky. Obě mistrovství přináší do Blanska baseballový klub Olympia Blansko. Hra, o které Ernst Hemingway prohlásil, že jsou to nejrychlejší šachy na světě, ožije na republikové úrovni v baseballovém areálu Strawberry field na sportovním ostrově.

Od 25 září do 27 září 2009 budou soupeřit o titul mistra České republiky Junioři. Jedná se o kategorii hráčů od 15 do 19 let. Blanenští Junioři skončili v základní skupině přeboru Jihomoravského kraje na 3 místě a na Českém baseballovém poháru se umístnili čtvrtí. Na mistrovství se mimo blanenských hráčů objeví AVG Draci Brno, Arrows Ostrava a pražští Eagles. Na doplnění do celkového počtu šesti týmů si musíme počkat. Rozhodnout mají výsledky oblastních soutěží.


Od 2 října do 4 října je na řadě mistrovství České republiky žáků. Hráči ve věku do 12 roků. Blanenští žáci vedení, v letošní sezóně, trenérem Jaroslavem Krejčířem dosáhli na Českém baseballovém poháru jednoho ze svých největších úspěchů a skončili na druhé místo. V základní skupině oblastní soutěže skončili třetí za AVG Draci Brno a Technikou Brno. V Play-off porazili jednoznačně Nuclears Třebíč. Po sobotním dvojzápase však v play-off skončili, když nestačili na AVG Draky Brno.


celý článek ...      fotogalerie MČR žáci-sobota ...    fotogalerie MČR žáci-finále ...

napsal o nás Deník...


-Pavel Podrabský-

Blanenští obsadili na MČR starších kadetů 4. místo

V Blansku dne 11.10.2009

Ve dnech 2. až 4. října se v Ostravě konalo mistrovství republiky hráčů do 16 let. Jako první nás čekal silný tým Eagles Praha. Na kopci začala naše jednička Štěpán Havlíček, který během čtyř směn soupeři povolil pouhý jeden bod. Na pálce jsme útočili a zaznamenali během 4 směn 14 bodů díky několika dlouhým odpalům. V závěrečné směně, kterou odházel Libor Lošťák, se týmu z Prahy podařilo zkorigovat výsledek na konečných 14:4.

celý článek ...


-Miroslav Konvalinka-

Starší kadeti dvakrát porazili Skokany Olomouc

V Blansku dne 19.9.2009

První víkendový den nastoupili starší kadeti ke dvěma zápasům o 5. místo v oblasti. V prvním zápase začal na nadhozu zkušený Štěpán Havlíček, který házel na Radka Červeného. Náš levák připsal complete game s 98 nadhozy. Exceloval 14 K a pole ho podrželo i v ostatních případech až na jednu chybu, která nás stála bod. Na pálce to ze začátku tak slavné nebylo. Zlom nastal až v 5. směně, kdy jsme díky několika tvrdým odpalům dokázali skórovat.

Druhý zápas začal o poznání dramatičtěji. Hned v 1. směně jsme obdrželi 5 bodů, a tak na kopci Radka Červeného vystřídal Kuba Kovář, který soupeře držel na uzdě až do konce utkání. Na pálce jsme se příliš neprosadili až do 4. směny, kdy přišla smršť 6 bodů díky několika dlouhým odpalům, zejména inside-the-park homerunu Kuby Kováře. Dramatický byl závěr, kdy se nám podařilo dat poslední bod na závěrečných 11:10. Kuba opět rozhodl.
Jsem rád, že i když jsme prohrávali už 6:0, tak jsme dokázali odpovědět a zápas úspěšně zakončit. Dík patří i Lukáši Musilovi, který navzdory tomu, že je ještě mladší kadet, dokázal odchytat celý druhý zápas.
Celý tým si zasloužil vyhrát a každý se na tom svým výkonem podílel.


-Miroslav Konvalinka-

Salmova na mistrovství světa v baseballu

V Blansku dne 17.9.2009

Překvapil vás nadpis? Věřte, že jsme tam byli jen jako diváci. Zatím.

V pátek 11. 9. 2009 v 8 hodin ráno vyrazil autobus plný baseballových fanoušků na cestu do Prahy. To bylo místo, kde probíhaly zápasy jedné z kvalifikačních skupin mistrovství světa v baseballu. Tento den se hrály zápasy Austrálie – Tchaj-wan a Mexiko – Česko. My jsme se samozřejmě těšili především na zápas naší reprezentace. V prvním utkání jsme povzbuzovali reprezentanty Tchaj-wanu, kteří srdnatě bojovali proti silnějším a zkušenějším Australanům. Výsledkem byla těsná výhra Australanů 7:5. ......

celý článek ...
      


-Jaroslav Krejčíř-

Ani dobrý výkon na postup nestačil

V Blansku dne 31.8.2009

Blanenští baseballisté se v sobotu utkali před domácím publikem s Kotlářkou Praha v dalším utkání play off naší druhé nejvyšší soutěže. Favorizovaní Pražané, ambiciózní tým, který je také již semifinalistou Českého poháru, přijel na Strawberry Field s jasným cílem. Po dvou vítězstvích nad Black Hill v Praze zvítězit i ve třetím utkání série a zajistit si tak postup do baráže o extraligu.

Blanenský nadhazovač Pavel Procházka dokázal odolávat pálkařům soupeře až do třetí směny, kdy Kotlářka zaznamenala první doběh. Ještě v dohrávce téže směny po Němcově odpalu vyrovnal doběhem Konvalinka na 1:1. Rozhodující pro konečný výsledek byla následující čtvrtá směna. Pražští pálkaři obsadili všechny mety při nula autech. Obrana Black Hill vzdorovala. Dvakrát zahrála aut na domácí metě a zabránila tak doběhu. Po dalším odpalu soupeře a zaváhání v domácí obraně však Kotlářka „vyčistila“ mety a třikrát skórovala. Procházka odházel celé utkání velmi dobře a dal svému týmu šanci poprat se o vítězství. Blanenští však vyhořeli v útoku. Proti junorské reprezentační nadhazovačské jedničce Červenkovi se pálkaři Black Hill vůbec nedokázali prosadit. Blansko nakonec podlehlo Kotlářce Praha 1:5.

Do extraligové baráže postupují spolu s Kotlářkou Hroši Brno. Baseballisté Blanska končí letošní sezónu v Českomoravské baseballové lize na třetím místě.


-Jaroslav Krejčíř-

Blansko úvodní dvě utkání prohrálo

V Blansku dne 23.8.2009

Sérii o postup do baráže, která by znamenala možnost bojovat o návrat do extraligy hráči Black Hill Blansko, třetího týmu Českomoravské baseballové ligy, nezahájili dobře. Favorizované mužstvo Kotlářky Praha zvítězilo v obou duelech hraných v hlavním městě o tomto víkendu.

Sobotní zápas byl vyrovnaný do páté směny. Blanenští nadhazovači Konvalinka a Němec byli zpočátku úspěšní v soubojích s pálkaři soupeře. Pak však přišla řada odpalů a chyby v poli. Pražané svou převahu přetavili ve vítězství 10:2.

V neděli v blanenském dresu startoval utkání nejzkušenější nadhazovač Black Hill Procházka. Situace ze soboty se však opakovala. Nechycené odpaly soupeře znamenaly doběhy pro Kotlářku. Navíc blanenští selhali i na pálce a Kotlářka Praha nakonec zvítězila v poměru 7:1 a nyní vede v sérii hrané na tři vítězná utkání už 2:0.

Další zápas se hraje v Blansku na Strawberry Field 29.8. od 16 hodin. V případě vítězství Black Hill série pokračuje v neděli 30.8. v 11 hodin opět v Blansku.


-Jaroslav Krejčíř-

Čeští žáci mistři Evropy v baseballu do 12 let

V Blansku dne 28.7.2009

Ve dnech 13. 7. až 18. 7. se odehrálo v Bulharsku, konkrétně ve městech Dupnitza Blagoevgrad mistrovství Evropy žáků (ročník 1997 a 1998).

Naše výprava vyrazila v celkovém počtu 15 hráčů a pětičlenného realizačního týmu. Blanenský klub měl hned 3 zástupce v řadách hráčů – David Podrabský, Michal Komprda, Adam Hussein a 1 trenéra – Ondřej Konvalinka. Skupina A, do které jsme patřili i my, se odehrávala ve městě Blagoevgrad.

První zápas jsme sehráli v 16:00 s neznámými Turky.
Kluci se do zápasu pustili od samého začátku naplno a po 1. směně jsme již vedli 10:0. Série doběhů se zastavila v 5. směně až na neuvěřitelných 50:1 pro nás. Lepší vstup do turnaje jsme si nemohli přát.

Následující den, v úterý, jsme se krátce po poledni utkali s týmem Litvy. I v tomto utkání jsme dokázali ukázat kvality našeho týmu a zápas tak ukončit již v 5. směně za stavu 13:3 pro nás. Ve středu jsme měli na programu dvě utkání po sobě. Prvním soupeřem od 13:00 bylo Rumunsko. I zde jsme soupeře k ničemu nepustili a rozdrtili jej 14:0. Poslední zápas ve skupině, tedy s Rakouskem, měl rozhodnout o tom, kdo bude vítězem skupiny A. Naš cíl byl jasný, postoupit z prvního místa ze skupiny a ušetřit si tak nadhazovače na semifinále a finále. Rakousko jsme tak po pěti směnách vyprovodili 25:3.

celý článek ...      


-coach Ondřej Konvalinka-

Blanenští baseballisté se rozletí do světa

V Blansku dne 11.7.2009

Prázdniny pro baseballisty neznamenají oddech. Právě naopak. Letní měsíce jsou především pro reprezentanty tím nejnáročnějším obdobím.

Jako první odlétá v neděli do Bulharska trojlístek Adam Hussein, David Podrabský a Michal Komprda aby od 13. do 18.července ve městech Blagoevgrad a Dupnitza bojovali o medaile na Mistrovství Evropy žáků do dvanácti let. Spolu s nimi odlétá i zkušený blanenský trenér Ondra Konvalinka.

Mistrovství Evropy juniorů do osmnácti let se letos hraje v německém Bonnu. Od 3. srpna zde bude mít i Blansko své zastoupení. Hájit české barvy budou hráči Black Hill Blansko zadopolař Tomáš Regec, catcher Jan Orálek a teprve šestnáctiletý nadhazovač Štěpán Havlíček.
Právě Havlíček bude mít o letošních prázdninách nejnabitější program. Spolu s další blanenským hráčem Jakubem Kovářem se zúčastní Mistrovství světa hráčů do šestnácti let, které se letos koná od 15. srpna na Taiwanu.
Náročný, téměř dvoutýdenní turnaj se hraje ve městě Taichung na supermoderním nově otevřeném stadionu Intercontinental Baseball Stadium s kapacitou 20 tisíc diváků.


-Jaroslav Krejčíř-

Práce na hřišti. Hlavní hřiště uzavřeno.

V Blansku dne 3.7.2009

Hlavní hřiště je pro měsíc červenec uzavřeno.

Budou na něm probíhat opravy povrchů. Kromě oprav antuky a dosévání trávy se bude i postřikovat jedem proti plevelům. Pokud budete chtít trénovat, použijte tréninkové hřiště. Tunely jsou normálně k dispozici. Kdo bude chtít pomoci s pracemi, může přijít kterýkoliv pracovní den od 9 do 14 hodin na brigádu a hlásit se o práci u správce.


-Jaroslav Krejčíř-

Starší kadeti:zaznamenali vítězství nad Skokany Olomouc v poměru 9:4

V Blansku dne 29.6.2009

O víkendu (27.6.09) nastoupili blanenští proti týmu z Olomouce v o něco větším počtu než proti Drakům.

Ze začátku jsme působili trochu nervózně, první tři směny házel Martin Felkl a obdržel tři body, nikoliv však svou vinou. V dalších směnách na kopci exceloval David Lošťák, když povolil pouze jeden bod, opět však ne svou vinou. Na pálce se nám konečně začalo dařit - dobré odpaly si připsali catcher Radek Červený nebo třeba Martin Felkl.

Bylo vidět, že jsme se z předchozího zápasu s Draky poučili, nicméně určité rezervy zde ještě jsou.


-Miroslav Konvalinka-

ČML: Baseballisté v semifinále !!!

V Blansku dne 28.6.2009

Felkl na domácí metě ...
Blansko prošlo přes Jablonec bez zaváhání 2:0 na zápasy

Black Hill Blansko : Blesk Jablonec 7:3
V sobotním čtvrtfinálovém zápase nadhazoval prvních sedm směn nejzkušenější hráč blanenského týmu Pavel Procházka. Pálkaři Blesku Jablonec nedokázali proti jeho rychlým nadhozům najít zbraň. Ani Jarek Němec, který dohazoval poslední dvě směny, nedal soupeři žádnou šanci a šesti strike outy zavřel vítězné utkání. O vítězství Black Hill rozhodl dobrý útok. Felkl, Procházka a Veselka zaznamenali dohromady sedm odpalů, kterými vždy posílali své spoluhráč na metách pro vítězné doběhy.

Black Hill Blansko : Blesk Jablonec 7:4
Nedělní odveta byla vyrovnaná jen do čtvrté směny. Po chybách blanenské obrany jablonečtí třikrát skórovali a po třech směnách byl vyrovnaný stav 3:3. Nadhazovači Blanska Konvalinka (6 směn) a Felkl (3 směny) však předvedli velmi dobrý výkon a nedovolili hostům vytvořit si šance ke skórování. Veselka, Němec , Procházka a Felkl pak svými odpaly doslova zasypali obranu Blesku a rozhodli o postupu Black Hill do semifinále soutěže.

V semifinále narazí blanenští na hlavního favorita ČML Kotlářku Praha. Ve druhé dvojici se střetnou Hroši Brno a Orlice Choceň. Semifinálová série začíná 22. srpna a hraje se na tři vítězná utkání. Vítězové automaticky postupují do baráže o extraligu.

fotogalerie ...      


-Jaroslav Krejčíř-

Starší kadeti: nestačili na Draky Brno a podlehli 9:3

V Blansku dne 26.5.2009

V dnešním zápase nastoupili starší kadeti Black Hill Blansko ve značně oslabené sestavě.

V dnešním zápase nastoupili starší kadeti Black Hill Blansko ve značně oslabené sestavě. Důležité nebylo ani tak to, že nám chyběli dva hráči ze základní devítky, jako to, že nám chybělo pět hráčů základní čtrnáctky. Pak jsme v plné síle.
Ze začátku byl zápas poměrně vyrovnaný, ale Draci nakonec získali vedení po několika dobrých odpalech. Chyby v poli jsem měli za celý zápas pouze dvě, o výsledku ale rozhodlo několik volných met a hlavně slabá pálka. Pokud by nadhazovač házel 90 mil/hod, pak bych to částečně pochopil, ale rychlost taková zdaleka nebyla. Nešvihali jsme špatné míče, což je jedna podmínka k úspěchu, ale špatné bylo časování, což je druhá nezbytná podmínka k úspěchu. Draci si zasloužili vyhrát.

Doufám, že tento výkonnostní výkyv byl pouze způsoben výbuchem sopky na Aljašce, což způsobilo deštivé počasí, což vedlo k tomu, že jsme se plně nemohli věnovat tréninkům.

Potenciál máme, jen je potřeba ho efektivně využít.


-Miroslav Konvalinka-

Baseballisté stříbrní

V Blansku dne 26.6.2009

Naši borci ...
Spojení školy a sportu přináší úspěchy - České Budějovice hostily po tři dny ( 12.-14.6) finálový turnaj Českého poháru v baseballu žáků do 12 let.

Mladí blanenští baseballisté tentokrát hráli pod hlavičkou ZŠ Salmova . Jedná se totiž o žáky 4. až 6. tříd, kteří mají koordinovanou přípravu v klubu Olympia a ve školním kroužku. Dvanáct účastníků turnaje bojovalo ve dvou skupinách o postup mezi nejlepší čtyři. „Salmováci“ nejdřív porazili domácí Angels České Budějovice vysoko 21:4 a svým výkonem si získali respekt soupeřů. V dalším utkání narazili na pozdějšího vítěze Draky Brno. Ve velmi vyrovnaném utkání nakonec Brňané udrželi těsné vedení 4:3. Jestli si Blansko chtělo udržet naději na postup do semifinále, už ve skupině nesmělo zaváhat. Další tři vítězství s velkým rozdílem však nakonec posunuly ZŠ Salmova k bojům o medaile. Blanenští v základní skupině ještě porazili postupně Šumpek 30:2, Eagles Praha 21:9 aTřebíč Nuclears 19:2.

Semifinálovým soupeřem Blanska byl vítěz druhé skupiny Technika Brno. Blanenští udělali v tomto zápase několik chyb v zadním poli, ale „palebná“ síla blanenských pálkařů posunula žáky ze Salmovy do vysněného finále po výhře 10:9.
Zde se znovu setkali s brněnskými Draky. I když týmy nastoupily k boji o zlato ve stejných sestavách jako při utkání v základní skupině, průběh byl úplně jiný. Blansko v prvních dvou směnách chybovalo v obraně a Brňané snadno získali rozhodující náskok. Hráči ze Salmovy se celých sedm směn snažili srovnat se soupeřem krok, ale vždycky, když se soupeři bodově přiblížili, Draci dokázali nějaký doběh vždy přidat.
Blansko nakonec prohrálo 7:20, ale stříbrné medaile na krku rychle vrátily úsměvy na tváře mladých blanenských baseballistů.

Za úspěchem mladého týmu stáli trenéři Jaroslav Krejčíř, Martin Komprda, Martin Rumler a technický vedoucí Pavel Podrabský. Poděkování patří také početné skupině rodičů, kteří pomohli s dopravou a svým povzbuzováním nemalou měrou přispěli k výbornému výsledku.

fotogalerie ...      


-Jaroslav Krejčíř-

ČML: Baseballisté Black Hill ve čtvrtfinále

V Blansku dne 22.6.2009

Tři poslední utkání už nic nemohla změnit na faktu, že baseballisté Blanska po základní části postupují do play-off o extraligovou baráž z 2. místa v tabulce Českomoravské baseballové ligy

Blesk Jablonec : Black Hill Blansko 5 : 8
Nadhazovači Kostrhůn, Konvalinka a Procházka udrželi náskok, který pálkaři Black Hill vytvořili v úvodu utkání.

Black Hill Blansko : Třebíč Nuclears 4 : 5
Třebíč zaskočila domácí v úvodní směně třemi doběhy, které jim umožnila chybující blanenská obrana. Přestože nadhazovači Black Hill Konvalinka a Dvořák toho už třebíčským hráčům mnoho nedovolili, útok je ve snaze otočit vývoj zápasu nepodpořil. Pálkaři Blanska si na nadhozech třebíčského Urbánka vylámali zuby a vyrovnat skóre se jim už nepodařilo.

Black Hill Blansko : Třebíč Nuclears 12 : 0
Koncert Pavla Procházky na nadhazovacím kopci. Tři pálkaři Třebíče rychle vyautováni a pak dlouhý čas blanenských na pálce. Tak by se dal charakterizovat průběh tohoto zápasu. Hráči Black Hill vrátili soupeři porážku z prvního utkání i s úroky.

Blanenští baseballisté se ve čtvrtfinále utkají s Bleskem Jablonec. Série se hraje na dvě vítězná utkání. Soupeři play-off zahájí v Blansku na Strawberry Field v sobotu 27.6. v 16 hodin. Druhý zápas se hraje v neděli od 10 hodin také v Blansku.


-Jaroslav Krejčíř-

ZŠ Salmova v konkurenci ostatních krajů uspěla

V Blansku dne 22.6.2009

Naši borci ...
Po vítězství v krajském kole základních škol v softballu, tým ZŠ Blansko Salmova dobře reprezentoval jižní Moravu i na finálovém turnaji, který se konal 8.-9.6. v Ostravě.

Deset nejlepších týmů z krajských kol zde bojovalo o titul přeborníka republiky. Přesto, že soutěž byla vypsána pro kategorii 6.-9. tříd, blanenské družstvo bylo složeno jen ze žáků šestých a sedmých ročníků. Protihráči byli tedy v průměru o dva až tři roky starší. Rychlost nadhozů a síla odpalů soupeřů byla pro blanenské hráče největší překážkou. Ale výbornou hrou v poli a chytrým během po metách dokázali chlapci ze Salmovy tuto nevýhodu téměř smazat. V základní skupině porazili základní školy z Třebíče a Plzně. Na pozdějšího finalistu ZŠ Ledenice ( Jihočeský kraj) však nestačili a v přímém souboji o postup do semifinále prohráli se ZŠ Pardubice 5:8. Ve svém posledním vystoupení na turnaji porazila Salmova ZŠ Ostrava v dramatickém závěru 8:7 a obsadila tak v konečném pořadí 5. místo, které je pro mladé hráče rozhodně velkým úspěchem.

Konečné pořadí republikového finále základních škol v softballu na prvních šesti místech:
1. ZŠ J. Wericha, Praha
2. ZŠ Ledenice
3. ZŠ Kostelec nad Orlicí
4. ZŠ Pardubice
5. ZŠ Blansko, Salmova
6. ZŠ Ostrava


fotogalerie ...      


-Jaroslav Krejčíř-

ČESKÝ BASEBALLOVÝ POHÁR KADETŮ-blanenští podlehli až ve fianále...

V Blansku dne 14.6.2009

Ze zápasu...Baseballový klub BLACK HILL BLANSKO, ve spolupráci s ČBA a městem Blansko, pořádá 12. - 14.6. 2009 Český baseballový pohár kadetů.


skupina A: Black Hill Blansko, AVG Draci Brno, Kotlářka Praha, Skokani Olomouc
skupina B: Arrows Ostrava, Eagles Praha, Technika Brno, Třebíč Nuclears

Program:
Pátek: 10.30 / 13.00 / 15.30 / 18.00 h
Sobota: 10.00 / 12.30 / semifinále 15.30 a 18.00 h
Neděle: 10.00 h / finále 12.30 h

pozvánka ...      rozpis ...    fotogalerie ...    článek ...

-Robert Dvořák & Mirek Konvalinka-

Žáci s Technikou 1:1 na zápasy ...

V Blansku dne 6.6.2009

Na pálce ... První utkání bylo zcela v režii blanenských hráčů. Nadhazovači David Podrabský a Pavel Souček dovolili soupeři skórovat jen jednou. Zato trenéři brněnské Techniky museli svého prvního nadhazovače vystřídat už ve druhé směně po sérii tvrdých a dlouhých odpalů. Ani další nadhazovači nenašli zbraň proti dobře pálícím hráčům Olympie, kteří neustále přidávali body. Blansko pak vyhrálo rozdílem v páté směně 13:1.

První dvě směny druhého utkání nadhazoval za Blansko Michal Komprda. Nadhazoval velmi dobře, přesto šlo Brno v úvodu do vedení 1:0 a další dva doběhy přidalo po nepřesném příhozu chytače Blanska na třetí metu při dvou autech. Pálkaři Olympie však zvedli prapor a zaveleli k útoku. Výbornými odpaly otočili vývoj utkání na 6:3. Pak to však vypadalo, jakoby si blanenští mysleli, že vše už zase půjde hladce jako v prvním utkání. To však byl omyl. Chyby v poli umožnily soupeři srovnat skóre a lehkovážný běh po metách zastavil dvakrát útok Blanska při velkém tlaku a při obsazených metách. Na nadhazovacím kopci se v dresu Olympie postupně vystřídali ještě Dominik Musil, Tomáš Jelínek a Adam Hussein. Nakonec se za stavu 9:9 a 11:11 dvakrát prodlužovalo. Šťastnější byli pak v dramatické koncovce hráči Brna, kteří zvítězili těsně 12:11.
Statistiky a výsledky najdete na našich stránkách pod odkazem žáci.
Žákovské družstvo čeká příští týden první velký turnaj Pohár ČBA v Českých Budějovicích.

fotogalerie ...      

-Jaroslav Krejčíř-

ČML: Black Hill Blansko v souboji o první místo v tabulce zaváhali

V Blansku dne 6.6.2009

V Českomoravské baseballové lize se v ostře sledovaném souboji střetlo Blansko s Hrochy Brno.

Blanenský startující nadhazovač Konvalinka musel už od začátku utkání čelit dobře hrajícím brněnským pálkařům. Také hráči Black Hill svou dobrou útočnou hrou dostávali soupeře pod tlak. Oba týmy sbíraly postupně bod za bodem. Konvalinku, který už svými nadhozy nestačil brzdit tlak Brňanů, vystřídal od šesté směny zkušený Procházka. Ten už soupeři nedovolil ani jediný doběh, ale Black Hill stále chyběl jeden bod k vyrovnání. Ve vypjatém závěru utkání měli nakonec domácí Hroši dvakrát velké štěstí, když Blansko při obsazených metách nedokázalo ani jednou skórovat. Hroši zvítězili netěsnějším rozdílem 7:6.


Porážka z prvního utkání a ztráta vedení v tabulce jakoby tížily hráče Black Hill v úvodu druhého zápasu. Blanenský Němec se na nadhazovacím kopci snažil, co to šlo, ale obrana vyráběla chybu za chybou. Už po čtvrté směně vedli Hroši 7:0. Střídající nadhazovači Kostrhůn a Dvořák sice zastavili hroší útok, ale blanenští pálkaři už se nedokázali v útoku prosadit. Hroši nakonec zvítězili 7:0 a vedou tabulku před druhou Kotlářkou Praha třetím Blanskem. K dalšímu utkání zajíždějí Black Hill příští sobotu do Jablonce.

-Jaroslav Krejčíř-

ZŠ Salmova postupuje do republikového finále

V Blansku dne 6.6.2009

Naši borci ...
Premiéru v městě Lednice mělo 2. června krajské finále základních škol v softballu. Překvapivým vítězem, vzhledem ke vzrůstu hráčů, se stalo družstvo ZŠ a MŠ Blansko, Salmova.

Blanenští přijeli na turnaj spíše sbírat zkušenosti do budoucna. Velmi mladý tým byl složen z žáků šestého ročníku a doplněn dvěma sedmáky. Všichni chlapci hrají baseball v blanenské Olympii a zároveň absolvují během školního roku program výuky svého oblíbeného sportu na ZŠ Salmova. Ostatní finalisté postavili základ svých družstev z žáků osmých a devátých tříd.

Věkový rozdíl byl znát především na síle odpalů a rychlosti nadhozů. Blanenským se však podařilo zahrát téměř bez chyb v obranné činnosti. Na pálce dobře kontaktovali míč a dařili se i úlivky, které soupeře nutili k chybám v poli. Nakonec si tedy nejmenší účastníci krajského finále odvezli ten největší pohár.

ZŠ Salmova postupně porazila ZŠ Slováckou Břeclav 6:5, Gymnázium M. Lercha Brno 9:1 a nakonec přádající ZŠ Lednice 7:3. Vítězství v turnaji znamená postup mezi desítku nejlepších škol v Česku. Republikové finále se hraje 8.-9. června v Ostravě.

fotogalerie ...      


-Jaroslav Krejčíř-

ČML: Black Hill vs Tempo Praha 12:1 ...

V Blansku dne 31.5.2009

V dešti ...
V počasí, na které jsou již blanenští zvyklí, opět vyhráli .

Na většině stadiónů se o tomto víkendu nehrálo kvůli dešti. Blanenští pořadatelé i v nepříznivých podmínkách však dokázali hřiště vzorně připravit. Soupeřem Blanska byl tým Tempo Titans Praha.

Utkání týmů z opačných pólů tabulky bylo jednoznačnou záležitostí hráčů Black Hill. Už ve třetí směně vedlo Blansko 8:1 a tak mohla dostat příležitost celá lavička. Nadhazovači Konvalinka (5 směn) a Němec (2 směny) nedali pražským pálkařům svými nadhozy mnoho šancí k odpalu. Naopak blanenští Veselka, Musil a Pelant odpálili doslova vše co přiletělo.

Black Hill Blansko nakonec rozstřílelo svého soupeře 12:1.

fotogalerie ...      


-Jaroslav Krejčíř-

ČML: Konvalinka odházel zápas s nulou ...

V Blansku dne 26.5.2009

 M. Konvalinka na trojce
Šlágrem kola Českomoravské baseballové ligy bylo utkání lídra tabulky Chocně v Blansku.

Výborná hra na pálce přinesla domácím potřebný klid pro další vývoj zápasu. Dařilo se především Mackovi, Němcovi a Musilovi, kteří zaznamenali každý po třech odpalech v utkání. Macek a Veselka navíc stačili při svých dlouhých odpalech oběhnout tři mety.
Husarský kousek se však povedl blanenskému nadhazovači Konvalinkovi, který dokázal odházet sám celý zápas a navíc soupeři neumožnil ani jeden doběh.
V baseballu se vítězství s nulou říká shut-out a nevidí se moc často. Konvalinkovi k tomuto skvělému výkonu výrazně pomohla i výborně hrající obrana domácích. Dlouhý odpal choceňského Žlábka, který Jarek Němec chytil po dlouhém sprintu těsně u homerunového oplocení, by jinak skončil bodem pro hosty. Black Hill Blansko nakonec zvítězili nad Orlicí Choceň s převahou 8:0.

V nedělním pohárovém utkání s extraligovými Patriots Liberec se blanenským nepovedla čtvrtá směna. Po chybě v obraně doslova darovali hráči Black Hill soupeři čtyři body. Do té doby dobře nadhazující debutant v A týmu Blanska, teprve šestnáctiletý Havlíček, byl vystřídán Němcem.
Blanenští však chybovali i v běhu po metách. Americký nadhazovač Liberce Chacon měl pak usnadněnou práci. Soupeř měl v šesté směně již hrozivě vypadající náskok 8:0. Domácí však nasadili do hry svou hlavní zbraň – srdce. Před domácím publikem dokázali stáhnout náskok soupeře.
V osmé i deváté směně obsadili všechny mety, ale na vyrovnání to bohužel nestačilo. Blansko prohrálo 10:7 a z dalších bojů o pohár je vyřazeno.

Hráči se teď budou soustředit na další průběh ligy. V neděli 31.5. hostí pražské Tempo Titans. Utkání začíná už v 11. hodin.


-Jaroslav Krejčíř-

Žáci vybojovali v Brně dvě vítězství ...

V Blansku dne 25.5.2009

David Podrabský výborným výkonem na nadhozu toho pálkařům Hrochů Brno v prvním utkání mnoho nepovolil. Blanenští naopak začali v útoku pěkně zostra. Dlouhé odpaly Jirky Maňouška a Adama Husseina, korunované homerunem Michala Komprdy, přinesly blanenským vedení hned od první směny. Koncentrovaná hra v obraně a dobrá hra na pálce po celou dobu zápasu přivedly nakonec Blansko k vítězství 14:4.

Startujícím nadhazovačem Blanska v druhém utkání byl Michal Komprda. V úvodní směně druhého duelu však vyrobili vnitřní polaři Olympie tři chyby. Hroši z toho vytěžili čtyři doběhy. Blanenští dokázali ještě v první směně vyrovnat a Komprda odpálil svůj druhý homerun. Od této chvíle se strhla pravá baseballová bitva a o vedení v utkání se oba týmy doslova přetahovaly. Závěrečné dvě směny vyrovnaného utkání dohazoval za Blansko Jirka Maňoušek. Vícemetové odpaly Tomáše Feika, Pavla Součka a Kryštofa Horáčka v důležitých okamžicích zápasu pomohli hráčům Olympie strhnout nakonec vítězství na svou stranu.
Hroši Brno : Olympia Blansko 10 : 14.


-Jaroslav Krejčíř-

ČML: Black Hill vs ORLICE CHOCEŇ - 8:0 ...

V Blansku dne 23.5.2009

nadhazovač M. Konvalinka
Baseballisté opět vyhráli ...

Hráči Black Hill si připsali další vítězství. V domácím prostředí porazili tým Chocně.

Blanenští stavěli hlavně na výborném výkonu svého nadhazovače Konvalinky.

rychlá fotogalerie ...      celá fotogalerie ...


-PS-

Starší kadeti: Black Hill vs. Třebíč Nuclears ...

V Blansku dne 22.5.2009

Starší kadeti Black Hill Blansko po dramatickém závěru podlehli Třebíč Nuclears 9:7

V odvetném utkání proti Třebíči se nám nepodařilo vyrovnat stav vzájemných zápasů. Na pálce jsme začali agresivně, když jsme zaznamenali hned 2 doběhy, to ale bylo vše až do poslední směny s výjimkou jedné, kdy jsme skórovali alespoň jednou.
Na nadhozu začal Daniel Knecht, kterému se dařilo držet vyrovnaný stav 3 směny, přestože dostal dvoubodový homerun. Pak ho vystřídal Martin Felkl, ale toho nepodrželo pole jak bychom si představovali, a tak nakonec dostal 5 bodů během 2 směn. V 6. směně jsme tak šli na pálku za velmi nepříznivého stavu 9:3.

Naši ale dokázali zápas pořádně zdramatizovat, když se několik hráčů, jako Libor Lošťák, Jirka Elisek a Igor Novotný (2 hity), dostalo na metu po hitech. Bohužel jsme nezvládli více jak 4 body, takže jsme odcházeli poraženi dvoubodovým rozdílem, nicméně jsme se za svůj celkový výkon nemuseli vůbec stydět.


-Miroslav Konvalinka-

Starší kadeti: Black Hill vs. Skokani Olomouc ...

V Blansku dne 16.5.2009

Zdolali tým Skokanů Olomouc v poměru 10:5

Tuto neděli sehráli naši starší kadeti další utkání, tentokrát se Skokany Olomouc v jejich domácím prostředí.

Na pálce jsme začali agresivně, když jsme zaznamenali hned v 1. směně 6 doběhů díky několika volným metám. Ve 2. jsme přidali další 4. Na kopci nás 2 směny bez bodu podržel Štěpán Havlíček, pak nastoupil Jirka Elisek. Ten už měl více práce, protože soupeř postupně přidával několik bodů, kdy my jsme naopak na pálce žádné nedávali. Nedokázali jsme se totiž přizpůsobit na pomalejší nadhoz - švihali jsme příliš brzo a míče často končili ve vzduchu.

Díky náskoku, který jsme si vytvořili v úvodu, jsme však poměrně jednoduše dotáhli zápas do vítězného konce.


-Miroslav Konvalinka-

ČML: Black Hill vs Skokani Olomouc - 2:0 na zápasy...

V Blansku dne 16.5.2009

nadhazovač M. Konvalinka
Baseballisté jedou na vítězné vlně ...

Black Hill si připsali další dvě vítězství. V domácím prostředí dvakrát porazili Olomouc. Příští víkend v Blansku souboj o vedení v tabulce a o postup v poháru.

Blanenští se prvním zápase opírali především o výborný výkon svého nadhazovače Konvalinky. Odházel celé utkání a dovolil soupeři jen tři odpaly. Nebýt několika chyb v poli na výsledkové tabuli by na konci zápasu svítila u obdržených bodů nula. Konvalinkovi dobře sekundoval staronový chytač Pelant, který se objevil letos poprvé v sestavě po několika letech.

Dvakrát vyautoval běžce soupeře při pokusu o krádež. Na pálce zahráli stabilně dobře Musil, Procházka a již zmiňovaný Konvalinka. Konečný výsledek Black Hill Blansko:Skokani Olomouc B 6:2.

Také druhé utkání bylo ve znamení blanenských nadhazovačů. Startující Jarda Němec v šesti odházených směnách povolil Olomouci jen dva odpaly a veterán Richard Dvořák, kterému se ráno narodila dcera (blahopřejeme), nechal Olomoucké odpálit jen jednou. Obrana Blanska hrála téměř bez chyb. Na druhé metě se v dresu Black Hill objevil po roční pauze zkušený Lukáš Macek. Blansko porazilo Olomouc B 4:1.

Příští víkend bude k vidění v Blansku na Strawberry Field velmi atraktivní baseball.

V sobotu 23.5. v 15 hodin hostí Black Hill zatím vedoucí tým Českomoravské ligy Orlici Choceň, která jde soutěží zatím bez porážky. O den později přijede do Blanska extraligový tým Liberce, který se utká s Black Hill o postup do čtvrtfinále Českého baseballového poháru. Utkání začíná ve 14 hodin.

rychlá fotogalerie ...      celá fotogalerie ...


-Jaroslav Krejčíř-

Starší kadeti: Black Hill vs. Draci Brno ...

V Blansku dne 15.5.2009

Starší kadeti Black Hill Blansko porazili Draky Brno vysoko 15:3.

Ve čtvrtém zápase se nám konečně podařilo dosáhnout na vítězství. Utkání se hrálo pod umělým osvětlením na Městském baseballovém stadionu v Brně.
Začal za nás nadhazovat Štěpán Havlíček, kterému se podařilo udělat několik SO a pokud soupeř odpálil, pole ho vždy podrželo. Po čtyřech směnách tak odcházel s čistým kontem. Na pálce jsme zaznamenali několik dlouhých odpalů (jmenovitě Daniel Knecht, již zmiňovaný Štěpán, Radek Červený a také Libor Lošťák) a díky tomu jsme nakonec skórovali v každé směně, až se počet našich doběhů zastavil na čísle 15.

Poslední směnu odházel Libor Lošťák, který sice obdržel 3 doběhy, to ale nic nezměnilo na tom, že zápas byl ukončen díky rozdílu už v 5. směně.

Velmi mě potěšilo, že jsme hráli naplno, i když jsme vedli o hodně bodů. Nikdy se nesmí nic nechávat náhodě a to jsme do puntíku splnili.

-Miroslav Konvalinka-

Žáci: Naši žáci zahájili soutěž

V Blansku dne 14.5.2009

Žáci Black Hill Blansko mají odehraná čtyři mistrovská utkání v základní části soutěže..

V úvodním zápase proti Drakům Brno se Blansko sice ujalo vedení 2:0, ale díky chybám v obraně vrátili brněnští svému soupeři hned v první směně osm bodů. Nadhazovač Blanska Podrabský odvedl dobrý výkon, ale chyby v poli znamenaly další doběhy pro Brno. Konečný výsledek Draci Brno : Black Hill Blansko 14:2.

Ve druhém utkání výborně nadhazoval v dresu Black Hill Dominik Musil. Před poslední směnou Blansko vedlo 7:6. Po střídání nadhazovačů se ale Maňouškovi a Hussainovi už tolik nevedlo. Přišly mety zdarma a ty umožnily Drakům snadno získat vítězství 17:7. Jedenácti bodovou šňůru Brňanů v poslední směně zastavil strikeoutem až nadhazovač Jelínek.
V sérii s Draky je třeba zmínit velmi dobrý výkon na pálce hráčů Black Hill Komprdy a Maňouška. Oba měli pálkařský průměr z těchto dvou utkání přes 0,500.

Dva zápasy s Orlicí Choceň připomínali spíš pálkařský trénink Blanska. Choceňští nadhazovači házeli sice míče do strike zóny a volných met moc nebylo, ale vnitřní pole Chocně nestačilo chytat tvrdé odpaly blanenských pálkařů. Pálka se žákům Blanska v této sérii proti Orlici opravdu vydařila. Michal Kohoutek odpálil dokonce čtyři homeruny.

Blanenští nadhazovači se v utkáních postupně vystřídali všichni a nízký počet doběhů soupeře jasně ukazuje, že choceňští pálkaři se proti blanenským nadhozům nedokázali prosadit.
Konečné výsledky Black Hill Blansko : Orlice Choceň 25:0, 29:2.


celý článek ...


-Jaroslav Krejčíř-

ČML: Baseballisté Black Hill venku tři vítězství v řadě

V Blansku dne 11.5.2009

Tým Blanska nezaváhal ani v jednom utkání prodlouženého víkendu.

V pátečním zápase Českého baseballového poháru v Českých Budějovicích si blanenští snadno poradili s domácími Angels. V utkání se postupně vystřídali všichni blanenští nadhazovači, aby rozložili síly na další dvě utkání Českomoravské ligy.
Blansko zvítězilo 20:8 a v dalším kole poháru jim los přisoudil extraligový Liberec.

Utkání se bude hrát v neděli 24.5. v Blansku se začátkem ve 14 hodin.

V sobotu hrálo Black Hill na hřišti hlavního favorita celé ligové soutěže Kotlářky Praha. Pražané, posílení o americké hráče, v soutěži zatím neprohráli. Blanenští však zaskočili domácí hned v úvodní směně, když získali čtyři doběhy. Obětavý výkon celého týmu Black Hill, podpořený vynikajícím nadhozem Pavla Procházky, však neumožnil zvrat v zápase. Teprve v poslední směně se Kotlářce podařilo získat body, ale vyčerpaného Procházku vystřídal na nadhazovacím kopci Konvalinka a dovedl utkání do vítězného konce.
Kotlářka Praha : Black Hill Blansko 4:5.

Nedělní utkání v Praze se Sabatem opět skončilo triumfem blanenských baseballistů. Dobrá hra na pálce (Jakub Veselka odpálil další letošní homerun Blanska) umožnila získat doběhy a potřebný klid pro Black Hill v obraně. Nadhazovači Kostrhůn a Konvalinka udrželi pálkaře soupeře a vítězství v poměru 14:9 pro Black Hill bylo na světě.

-Jaroslav Krejčíř-

ČML: Black Hill vs Cannibals Šumperk - 1:1 na zápasy...

V Blansku dne 3.5.2009

První utkání z dvojzápasu vyhrálo blanenské družstvo 6:4, ovšem ve druhém podlehlo Šumperku 10:11.

fotogalerie ...

-PS-

Starší kadeti: Black Hill vs. Technika Brno - 6:7

V Blansku dne 3.5.2009

Hned první májový den nastoupili starší kadeti Black Hill Blansko ke svému třetímu zápasu. Zápas byl velmi vyrovnaný, o čemž svědčí už výsledek 7:6, bohužel nikoliv v náš prospěch.
Naše obrana zahrála téměř bez chyby. Zazářili v ní hlavně Martin Felkl, který se po několika zraněních opět objevil na hřišti a rozhodně se za svůj výkon nemusel stydět.
Na nadhazovacím kopci se po Havlíčkovi a Liboru Lošťákovi poprvé v životě ukázal i Jiří Elisek. Jeho premiéru mohu označit za více než uspokojivou.
Na pálce jsme zaznamenali několik dobrých odpalů, nicméně jsme se dopustili pár běžeckých chyb. Celkově vzato byl výkon podstatně lepší než v předešlých zápasech. Prostor na zlepšení zde však pořád je.

-Miroslav Konvalinka-

Další ročník letního baseballového campu je opět zde

V Blansku dne 28.4.2009

Camp se koná ve dnech 17.-21.8. 2009.

Více informací v letáku (PDF)....

Dosavadními ročníky prošlo téměř tisíc dětí. Padesát z nich reprezentovalo Českou republiku na mezinárodních mistrovstvích po celém světě. Vedle zkušených domácích trenérů se campu zúčastní i trenéři z americké Major League.
To vše je zárukou, že se děti naučí něco nového a budou se znovu skvěle bavit BASEBALLEM!!!

Leták ke stažení ve formátu (DOC)...


-Jaroslav Krejčíř-

ČML: Baseballisté Black Hill rozstříleli soupeře

V Blansku dne 28.4.2009

O víkendu se hrála další dvě kola druhé nevyšší baseballové soutěže Českomoravské ligy. Blanenští baseballisté v Brně tentokrát splnili úlohu favorita na sto procent.

V obou utkáních si snadno poradili s B týmem Techniky Brno. Nadhazovači Black Hill Konvalinka a Němec v prvním utkání, stejně jako Kostrhůn a Felkl v druhém nedali hráčům Techniky v útoku vůbec šanci. Blanenským se konečně podařilo zahrát i na pálce podle jejich představ.

Radek Musil, který se vrátil do týmu po dvouleté přestávce způsobené zdravotními potížemi, se blýskl ve druhém utkání dlouhým homerunem.

Konečné výsledky Technika Brno B : Black Hill Blansko 1:12 a 2:25.

-Jaroslav Krejčíř-

Starší kadeti: Arrows Ostrava vs. Olympia Blansko - 14:3

V Blansku dne 28.4.2009

Ve druhém zápase starších kadetů jsme sice opět nedosáhli na vítězství, ale zápas jako celek působil lepším dojmem než ten s Třebíčí. Na kopci začala naše nadhazovačská jednička Štěpán Havlíček. Bylo ale vidět, že bolest paže ovlivnila jeho výkon.
Soupeř zaznamenal několik dobrých odpalů a pole ho nepodrželo. Za Ostravu házeli dva reprezentační nadhazovači, kteří nás drželi v šachu, nicméně ve druhé části zápasu z jsme dosáhli několika dobrých odpalů - jmenovitě Michal Ševčík, již zmiňovaný Štěpán Havlíček a Jakub Kovář, který také odházel poslední směnu. Jsem rád, že jsme se poučili z chyb z úvodního zápasu a že i když soupeř vedl o mnoho bodů, dokázali jsme alespoň částečně odpovědět.

-Miroslav Konvalinka-

ČML: Olympia Black Hill Blansko vs. Sokol Hluboká nad Vltavou

V Blansku dne 22.4.2009

na pálce Konvalinka ... Krásný den, krásné počasí, ale nevydařený start do nové sezóny pro A tým. V neděli 19.4.2009 jsme přivítali prvního soupeře na našem stadionu v tomto roce.
Na nadhazovacím kopci za domací tým nastupuje Andrei Kostrhůn. Začátek zápasu je trochu nervozní, takže po dvou směnách prohráváme 6:0. Nedaří se nám obsazovat mety a nadhazovač soupeře Jakub Janda nám nic nedovolí. V páté směně dostáváme další bod, skóre 7:0.

Na kopec nastupuje Ondřej Konvalinka, který už soupeři nedovolí ani jeden bod. V dohrávce 8 směny se nám už jen podařilo snížit na konečných 7:1 ve prospěch Sokol Hluboká.

Bohužel se nám nepodařilo prosadit se více na pálce, ale věřím, že je to začátek sezóny a to ,,pravé pálení, hity a body,, určitě přijdou.

Další zápas a to hned double-utkání s Technikou Brno nás čeká tento týden v sobotu 25.4.2009 od 13:00h na Kraví Hoře. Následující týden pak domácí double-utkání se Šumperkem. Přijdťe se podívat.

fotogalerie ....   

-P. Procházka-

Žákovské výběry v plném proudu

V Blansku dne 22.4.2009

Každý rok má Olympie zástupce v žákovské reprezentaci. Mistrovství Evropy žáků se letos koná od 12 do 18.července v Bulharsku. Olympia má i letos žhavá želízka na účast v reprezentaci.

Druhým kolem baseballového síta a očima trenérů reprezentace prošli hned tři hráči Olympie. Do dvacetičlenného výběru, který se ještě zúží o čtyři hráče na konečných 16členů, se dostali Jirka Maňoušek, Adam Hussein a David Podrabský. Další (poslední) kola výběrů se koná 16 a 17.5. v Praze na Kotlářce.

Všem přejeme, aby se před posledním kolem dobře připravili a uspěli v republikové konkurenci.
Výkonný výbor

-Pavel Podrabský-

Úvod baseballové sezóny 2009 obstaral „bratrovražedný“ souboj,
Blansko-Hluboká (1:7)

V Blansku dne 21.4.2009

Pavel Procházka ... Bratři Konvalinkové – každý v jiném dresu na Strawberry Field.

Mladší Mirek v týmu domácích Black Hill a dlouholetá opora Blanska Ondřej Konvalinka, kterého práce zavála na jih Čech, v dresu Hluboké nad Vltavou. Takový bude začátek letošní baseballové sezóny.

„Loni jsem v Hluboké jen hostoval a hrál extraligu současně i za Black Hill, ale to Blansko hrálo nejvyšší soutěž“, říká Ondřej. „Směrnice jsou jasné - nemůžu hrát jednu soutěž za dvě různá družstva. Pracuju a trénuju na Hluboké, takže volba byla jasná, i když srdcem jsem doma na Strawberry Field.“ Blansko hrálo nejvyšší soutěž až do letošní sezóny nepřetržitě od roku 1993. Kluby z velkých měst jako Draci Brno a Krč Praha už druhou ligu také okusily.

Družstvo mužů Black Hill Blansko se tedy letos pokusí uspět v naší druhé nejvyšší soutěži Českomoravské baseballové lize. O tom, zda je návrat mezi elitní týmy extraligy reálný už letos, může hodně napovědět právě úvodní duel s Hlubokou.
Blanenští baseballisté vyhráli přípravný turnaj v Rakousku, kde postupně porazili pražský tým Tempo Titans 9:3, Grashoppers Traiskirchen 6:0, Linz Bandits 6:3 a a Tulln Ravens 30:1.

-J. Krejčíř-

Starší kadeti: Black Hill Blansko - Třebíč Nuclears (6:9)

V Blansku dne 12.4.2009

Naši starší kadeti dnes nastoupili na domácí půdě ke svému prvnímu utkání v sezóně 2009. Bohužel průběh zápasu plně neodpovídal našim představám.
Na nadhazovacím kopci začal Radek Červený. Ten ale po dvou směnách odcházel se 7 obdrženými body po několika chybách v poli, což byl oproti našim třem doběhům příliš velký rozdíl. Na nadhoz pak přišel Jakub Kovář, který si už vedl o poznání lépe, když povolil Třebíči pouze jednou skórovat. Na pálce se nám podařilo snížit náskok na 5:8.
Jako poslední se na kopci ukázal Štěpán Havlíček působící rovněž v reprezentačním týmu juniorů. Ten z 9 outů dokázal udělat 8 strikeoutů, přičemž po dvou chybách v poli obdržel pouze jeden bod ze tří směn. Nám se však podařilo už pouze výsledek zkorigovat na závěrečných 6:9. Je pravda, že Štěpán nám v závěru hodně pomohl, nicméně jeden hráč nedokáže vyhrát zápas, natožpak celou sezónu.

Naštěstí se jedná pouze o samotný začátek sezóny, a proto je možné mnohé změnit k lepšímu.

-Miroslav Konvalinka-

Spring tournament in Tulln

V Blansku dne 7.4.2009

„A“ mužstvo Black Hill Blansko se o víkendu zúčastnilo mezinárodního turnaje v Rakousku a uspělo na výrobnou.

Sehráli jsme čtyři, na začátek sezóny kvalitní zápasy, za krásného počasí a v příjemném prostředí městečka Tulln. První zápas jsme se utkali s pražským týmem Tempo Titans C a první vítězství 9:3 bylo na světě.A další zápasy ve prospěch Black Hill - Grashoppers Traiskirchen 6:0, Linz Bandits 6:3, Tulln Ravens 30:1. Předvedený výkon ve všech zápasech byl na dobré úrovni, spoustu pěkných odpalů, zákroků a i nadhazovači předvedli kvalitní výkon. Takže zdařilá příprava před sezónou, která začíná za dva týdny.

-Pavel Procházka-

Vzhůru do boje o postup

V Blansku dne 29.3.2009

Nová sezóna se nezadržitelně blíží. Bohužel po nevydařené sezóně 2008 bude hrát A-tým Olympie Blansko ‘‘pouze druhou ligu‘‘.

Sezóna 2008 nevyšla podle představ, ale to neznamená, že blanenští baseballisté na tak oblíbený sport zanevřeli.Právě naopak. Několik ’’staronových‘‘ hráčů začalo znovu trénovat, tím je vítám zpátky a věřím, že je to nový začátek. Příprava je v plném proudu, ale jen v tělocvičně – počasí nám prozatím nepřeje.

První ligový zápas sehrajeme 19.4.2009 s Hlubokou nad Vltavou na Strawberryfield.
Ale předtím nás ještě čekájí přípravné zápasy.Začíname turnajem v Rakousku, kde sehrajeme určitě kvalitní utkání s týmy- Grasshopers, Tulln Ravens, Linz Bandits a Tempo Praha ( víkend 4-5.4.2009 ).
A následující víkend přátelský zápas se Šumperkem. Doufám, že sezóna 2009 bude vydařená!

Pavel Procházka

Štěpán Havlíček získal další ocenění

V Blansku dne 10.2.2009

Štěpán Havlíček ...
Ve čtvrtek 29. ledna na vyhlášení nejlepších sportovců města Blanska byl za své výkony v sezóně 2008 oceněn i levoruký nadhazovač našeho klubu Štěpán Havlíček.

V uplynulé sezóně byl oporou týmu kadetů Olympie a s kadetskou reprezentací získal na ME bronzovou medaili. Nadhazoval i v družstvu našich juniorů, které skončilo třetí v České republice. Štěpán byl za své výkony vybrán i do elitního kempu MLB v Itálii. I tam jeho nadhozy patřily k nejlepším.

celý článek ....   

6.A vítězem ŠBL

V Blansku dne 19.1.2009

Fanynky týmů ....
Ve středu 14. ledna vyvrcholila Školní baseballová liga na ZŠ a MŠ Blansko Salmova finálovým utkáním.

Překvapivě, ale zcela zaslouženě se v něm střetla družstva šestých tříd, která vyřadila v dlouhodobé části soutěže o rok starší spolužáky ze sedmých ročníků.
Tým vítězů ze 6.a ( na snímcích v černých dresech ) hrál ve složení: Hussain, Podrabský, Juříček, Maňoušek, Manoušek, Měšťan, Navrátil, Kabeš.

6.B v červených dresech měla tuto sestavu: Farkaš, Horáček, Jedla, Komprda, Krytinář, Kupka, Souček, Ščudla.

„Áčko“ začalo utkání ve velkém stylu. Po sérii tvrdých odpalů šlo hned v první směně do vedení 9:0 a rozhodlo tak už v úvodu o osudu finálového utkání. Konečný výsledek byl nakonec 16:6.

fotogalerie ....   

Štěpán Havlíček získal významné ocenění

V Blansku dne 17.12.2008

Štěpán Havlíček ...
Hráč basebalového klubu Black Hill Blansko oceněn ministrem školství , mládeže a tělovýchovy.

Při příležitosti setkání úspěšných českých sportovců byl ministrem školství Mgr. Ondřejem Liškou oceněn blanenský hráč basebalového klubu Black Hill Blansko Štěpán Havlíček . Setkání se uskutečnilo dne 12.12.2008 v Kaiserštejnském paláci v Praze .

celý článek ....   

Vánoční turnaj

V Blansku dne 8.12.2008

Vánočák ...
TJ Olympia Blansko ve spolupráci s DDM Oblázek Blansko, ZŠ a MŠ Blansko Salmova a za podpory města Blanska pořádá

17. ročník baseballového turnaje 12. - 14.12.2008

Začínáme v pátek 12.12.2008 v 15.00 hodin. Turnaje se pravidelně zúčastňují žáci ve třech kategoriích z těchto oddílů: • Draci Brno • Blesk Jablonec • Olympia Blansko • ZŠ Blansko Salmova • Altron Krč Praha. Součástí turnaje bude i tombola !!!

propozice ....   plakátek ....   rozpis ....   článek ....   fotogalerie ....   fotogalerie II ....   článek v Deníku ....

Školní baseballová liga

V Blansku dne 17.11.2008

Školní liga...
Na ZŠ a MŠ Blansko Salmova byla ve středu 8.10. zahájena dlouhodobá sportovní soutěž „Školní baseballová liga“.

Jejími účastníky jsou čtyři týmy ze šestých a sedmých ročníků. Slavnostní nadhoz zahajovacího utkání provedla ředitelka školy Mgr. Eva Kadrmasová. Vedoucím soutěže je Jaroslav Krejčíř. Hlavním rozhodčím bývalý žák školy Martin Rumler. Každý týden se hraje jedno nebo dvě soutěžní utkání.

celý článek ....   po základní části ....

Členské příspěvky pro sezónu 2009

V Blansku dne 12.10.2008

MČR-žáci-ilustrativní foto..


Členské příspěvky pro rok 2009 byly stanoveny ve výši 2 600 Kč.

První splátku 1 600 Kč, plaťte do konce října 2008 u trenérů jednotlivých družstev.

V případě, že svůj členský příspěvek uhradíte do konce října naráz celý, získáváte slevu 100 Kč.

Nadále platí sourozenecká sleva.
Hráči přípravky platí pouze 1 000 Kč.

Zážitky z Japonska....

V Blansku dne 12.10.2008

druhý zleva Michal Kupka

Michal Kupka napsal své dojmy a najdete je v článečku.....

 


Jako jeden z pěti žákovských baseballistů z České Republiky a jako hráč Black Hill Blansko jsem byl Českou Baseballovou Asociací vybrán na týdenní baseballové soustředění do Japonska,

kterého se účastnili také hráči z Číny, Německa, Hong Kongu, Maďarska, Keni, Koreje, Malajsie, Micronesie, Nového Zélandu, Portorika, Saipanu, Thajska, Turecka, USA, Japonska, Austrálie, Kanady, Itálie a Taiwanu. Zdokonalovali jsme si své dovednosti pod dohledem trenérů z USA, Kanady, Holandska, Japonska a Portorika.

celý článek ....

Sobotní vítězství na záchranu nestačilo

V Blansku dne 7.10.2008

Jan Kostrhůn


Za nepříznivého stavu 0:2 na zápasy nastupovali blanenští baseballisté, tentokrát v domácím prostředí, k dalším utkáním vyřazovací barážové série, hrané na tři vítězná utkání. V sobotním utkání se jim podařilo zvítězit. O bytí a nebytí v extralize se tedy rozhodovalo až v nedělním duelu.

celý článek ....      fotogalerie ....

MČR žáků 2008 - Blansko 3.-5.10.2008

V Blansku dne 29.9.2008

MČR žáků...


Vážení sponzoři, Vážení přátelé, příznivci baseballu.

Dovolte nám abychom Vás pozvali na Mistrovství České republiky v baseballu 2008 - kategorie žáci, které se koná od 3 - 5.10.2008v areálu Strawberry Field na sportovním ostrově v Blansku.

V letošním roce je to již třetí mistrovství, které se v Blansku koná a věříme, že jedná o velmi kvalitně obsazenou akci a velmi významný závěr sezóny 2008, kdy TJ Olympia Blansko slaví 20 let od svého vzniku.

Za TJ Olympia Blansko Robert Dvořák a Pavel Podrabský.


Účastníci :
Skupina A: Draci Brno, SK Kotlářka, Technika Brno, Zliv,

Skupina B: Arrows Ostrava, Black Hill Blansko, Hroši Brno, Krč Altron .

Podrobnosti na ČBA ...    Plakát ...    Fotogalerie - pátek ...    Fotogalerie - sobota ...     Fotogalerie - neděle ...


4th World University Baseball Championship
WUBC 2008 - Canada vs Czech, USA vs Japan....

V Blansku dne 27.7.2008Canada vs Czech republic....    USA vs Japan-final game....    Game ower ....

4th World University Baseball Championship
WUBC 2008 - Chinese Taipei vs Litva ....

V Blansku dne 24.7.2008


WUBC 2008


fotogalerie ....    

4th World University Baseball Championship
WUBC 2008 - Canada vs Czech republic ....

V Blansku dne 24.7.2008


WUBC 2008


fotogalerie ....    

4th World University Baseball Championship
WUBC 2008 - CZE vs Chinese Taipei ....

V Blansku dne 22.7.2008


WUBC 2008


fotogalerie ....    

4th World University Baseball Championship
WUBC 2008 - Japan vs Canada ....

V Blansku dne 21.7.2008


WUBC 2008


fotogalerie ....    

4th World University Baseball Championship
WUBC 2008 - CZE vs Chinese Taipei ( pre-game)....

V Blansku dne 16.7.2008


WUBC 2008


fotogalerie ....    

4th World University Baseball Championship
WUBC 2008 - Canada vs Juniors CZE ( pre-game)....

V Blansku dne 16.7.2008


WUBC 2008


fotogalerie ....