Zakládáme konto MAGDA

23.02.2015 18:47

Je mi ctí Vás touto cestou seznámit se založením speciálního konta Olympia Blansko, které vzniká za účelem podpory našich hráčů, kteří se z nějakého důvodu ocitli ve finanční tísni a jejichž finanční situace je natolik složitá, že výdaje na sport pro ně nebo jejich rodiny představují výrazný zásah do rodinného rozpočtu.

Mám hlubokou úctu před všemi, kteří investují svoje finanční prostředky a mnohdy také nemalé množství času do sportu pro sebe nebo pro své děti. Mám ještě větší úctu před těmi, kteří věnují do sportu svých dětí nebo svého v podstatě všechny možné volné úspory. Výdaje jsou to nemalé, investovaný čas asi ani vyčíslit nedokážeme (kolikrát by mi bylo příjemnější ležet na gauči a přečíst si knížku, k čemuž jsem se ale už několik měsíců nedostal), a proto si vážím těch, kteří tohle všechno dělají na úkor svého pohodlí, svých zájmů a svých úspor.

Je to už tak na světě zařízeno, že jsou mezi námi lidé bohatší a lidé chudší. Asi to tak má být, změnit to neumím, ale v Olympii Blansko na to přece nehledíme - je mi jedno, v jakém autě přijedete, kde jste byli na dovolené a jak velkou televizi doma máte. Jsme přeci z jednoho týmu a tak se nemusíme nijak chlubit nebo se dívat skrze prsty na někoho, kdo si něco nemůže dovolit, protože mu na takovou věc nezbývají peníze.

Dosti řečí: rozhodli jsme se, že budeme pomáhat hráčům, kteří se ocitli v tíživé finanční situaci, tak aby si mohli pořídit vybavení ke sportu potřebné. Pro tyto účely zakládáme zvláštní konto, do kterého budeme vkládat 50 Kč z každého hráčského příspěvku všech hráčů do 11 roků a 100 Kč z příspěvků hráčů 13-letých a starších.

Budu dohlížet na to, aby stav účtu i vynaložené peníze byly vždy jednoduše kontrolovatelné a každý tak mohl zjistit, komu a čím bylo pomoženo.

Když jsme přemýšleli o názvu takového konta nebo fondu, zavrhli jsme termíny sociální, podpůrné a všelijaké podobné, kterými jsme obstřelováni téměř denně. Nazvali jsme naše konto MAGDA na počest člověka, který s takovým nápadem minulý rok na podzim přišel.

Budu vděčný a rád, pokud se Vám tahle myšlenka zalíbí a budete chtít také přispět. Za mě Vám mohu slíbit, že sám na konto MAGDA přispěji a budu přispívat pravidelnou měsíční částkou. Na konto můžete přispět i Vy jakoukoli částkou - číslo účtu je 19-1362013399/0800, do variabilního symbolu uveďte svoje jméno. Za každý Váš příspěvek Vám předem moc děkuji.

Prosím tímto rodiče hráček a hráčů, kteří se dostanou nebo se v tuto chvíli nalézají v tíživé nebo zhoršené finanční situaci, aby mne kontaktovali emailem ZDE neformální žádostí, do které, prosím, uveďte, jaké sportovní vybavení by Vaše dítě potřebovalo. V případě hráčů starších 18 let mne mohou kontaktovat přímo oni sami. Nemusíte se stydět nebo ostýchat se mne oslovit - každý se může ocitnout v podobné situaci a je skvělé, má-li na blízku pomocnou ruku.

Vaši žádost posoudí výkonný výbor a nebudete-li si to přát, nezveřejníme jméno hráče, kterému jsme pomohli.

 

           


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608