Softball - Kadetky U16

02.02.2019 19:43 | František Slavič

Kadetky vyjely na svůj první ligový turnaj. V Ostravské nafukovací hale ve Vřesině se konal turnaj Moravské ligy kadetek za časti 6 týmů Moravy a Slezska: Cats Brno, Olympia Blansko, SK Sever Brno, Snails Kunovice Trnava Panthers a domácí Arrows Ostrava. Do skupiny A k našim děvčatům přibyly Snails Kunovice a Arrows Ostrava.

První zápas se Snails se vyvíjel celkem jednoznačně a naše děvčata si vytvořila náskok 6:0, který pak jen pohodlně udržovala, a tak utkání skončilo vítězstvím 8 : 1.

Domácí Arrows s námi držely krok, takže ještě ve 3. směně bylo skóre 1 : 1. Nakonec ale přece jen Olympanky zvítězily 3 : 1 a z 1. místa ve skupině postoupily přímo do finále s vítězem ze skupiny B.

Po dlouhém čekání, než se odehrály zápasy B skupiny a zápasy o umístění (o 5. a o 3. místo), začínalo finále téměř v půl sedmé.Jako soupeřky se nám postavily účastnice loňského ročníku extraligy Cats Brno. Dlouhá přestávka mezi utkáními se projevila tím, že se Cats hned po druhé směně vedly 6:0 a situace vypadala velice neutěšeně. Olympanky jsou ale bojovnice a znovu prokázaly morální sílu týmové hry. Nejdříve si doběhly pro bod a korigovaly skóre. Vzápětí přidaly další 4 doběhy a rázem byly zpět ve hře. Srovnání skóre už bylo téměř povinností. A při rovnosti bodů a dohrávce zápasu už chyběl jen krůček k vítěznému bodu. A ten se podařil!!! Holky jsou báječný a vezou z Ostravy VÍTĚZSTVÍ !!!

 

Všem hráčkám patří můj veliký dík, stejně jako trenérům, kteří mě dlouhodobě u týmu zastupují. A samozejmě díky rodičům za jejich obrovskou podporu!

 

 

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608