Softball U13 - 1. kolo Moravskoslezské ligy žákyň

24.02.2019 15:22 | Petra Voet

1. turnaj Moravskoslezské ligy žákyň

Softballový tým Olympia Blansko zavítal v sobotu, 23.2.2019, do Ostravy na jednodenní turnaj Moravskoslezské ligy žákyň. Tým byl smíšeným týmem základního kádru žákyň podpořeného třemi baseballisty a dvěmi hráčkami z týmu mladších žákyň, kdy u jedné z nich to byl premiérový turnaj.

Prvním soupeřem byl SK Sever Brno, kdy v první směně bylo poznat, že tým Olympie ještě není zcela rozehraný. SK Sever měl v tomto ohledu náskok, neboť před námi již jedno utkání hráli a místa na rozehrání v nafukovací hale, bohužel, moc není, když jiní hrají. Přesnější ruku po zahřívací 1. směně na nadhozu získala i Sára Lipnerová, jejíž oporou byl za domácí metou Lukáš Kincl. Přesvědčivou hrou celého týmu na pálce a na metách Olympia vítězí v prvním utkání 14:4.

Krátká přestávka a přichází další soupeř, Cats Brno. Na nadhazovacím prkně je velmi příjemným překvapením Kateřina Kinclová, která neponechá nic náhodě a posílá jednu pálkařku za druhou na střídačku. Celkem 9 strike autů a coby běžkyně na metách i premiérová zpožděná krádež domácí mety. Oporou za domácí metou ve hře v poli jí je Sára Lipnerová, coby catcher (zadák). Jakékoliv míče, které se do pole dostanou, trestáme auty. Nakonec soupeřkám nepovolujeme ani bod a končíme výhrou 7:0.

Přichází hodinová přestávka, ze které máme trochu obavy, aby hráčky a hráči nepřišli o svoji rozehranost. V posledním zápase nastupujeme proti domácímu týmu Arrows Ostrava. Začínáme v poli, kde s obrovskou suverenitou na nadhozu nastupuje Klára "Kója" Vlachová. Minimum nadhozů, tři strike auty, jdeme na pálku. Tam máme trochu rozpačitější začátek, kdy, bohužel, pálíme hezké odpaly, ale přímo do rukavic soupeřkám, z čehož jsou jednoduché auty na první metě, nebo odpaly chycené přímo ze vzduchu (také aut). Jdeme zpět do pole za stavu 0:0, kde na nadhozu Klára odvádí stejný výkon jako v 1. směně, čili 3 auty a z pole. Sekunduje jí velmi zkušeně na postu catchera Katka Kinclová. Jdeme opět na pálku a zde již předvádíme dokonale agresivní hru na pálce, kde trestáme každý nepřesně hozený nebo nechycený míč postupem na další mety a dostáváme se do vedení, které postupně navyšujeme. V poslední směně se soupeřkám poprvé podařilo odpálit a doběhnout si po přehozu z naší strany pro svůj jediný bod. Olympia vyhrává i poslední utkání 6:1.

Nutno podotknout, že ač tým smíšený, byla vidět opravdu týmová spolupráce, někteří si vyzkoušeli nové strategie, všichni si doběhli pro bod na domácí metu a i ti nejmladší se naopak vůbec neztratili a velmi dobře drželi krok se staršími a zkušenějšími hráčkami - Honzík Novotný, Terezka Valtusová i Adélka Krupičková ukázali, že také dokáží posunout svými odpaly náš tým na metách.

Děkujeme samozřejmě všem rodičům za jejich podporu, bez které by to nešlo.

Vítězná sestava:
1. Klára "Kója" Vlachová, Sára Lipnerová, David Hráček, Honzík Novotný, Lukáš Kincl, Katka Kinclová, Vanďa Jasioková, Nicol Novotná, Áďa Krupičková, Terezka Valtusová

Za tým, 
Petra Voet & Renča Hráčková


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608