Softball U16 - Trutnovský drak 2019

13.01.2019 14:21 | František Slavič

O víkendu tým kadetek vyrazil na svůj první letošní turnaj. Je to mezinárodní turnaj Trutnovský drak – Memoriál Lucie Ryšavé.

Lucie Ryšavá byla hráčka SK Trutnov HSM, která v roce 2015 nenadále zemřela v 17 letech. Do té doby stihla odehrát za oddíly Trutnova a Mladých Buků zápasy v družstvech žákyň, kadetek juniorek i žen....krásné vzdání pocty!

Turnaj je zaměřen především na pálku a hru v poli, čemuž také odpovídá herní systém - Odpaluje se ze stativu, směna trvá 4 minuty bez ohledu na stav autů, v základní části platí i remíza, zápas trvá cca 35 minut nebo 4 směny. Družstva jsou rozdělena v základní části do dvou skupin. Skupina A: Brzeg 1 (Pol), Joudrs Praha 2, SK Trutnov HSM, Kotlářka Praha, Storms Řepy

Skupina B: Olympia Blansko, Brzeg 2 (Pol), SK Dvůr Králové nad Labem, Joudrs Praha 1, Sabat Praha.

První zápas proti Dvoru Králové skončil vítězstvím Olympie 19:9!!! Výborně děvčata!!! Dalším soupeřem bude družstvo Sabatek z Prahy. Podle rozpisu by měl začít ve 12:05 h.

I druhý zápas zvládly naše kadetky na výbornou a vyhrály 27:13 nad Sabatem Praha!

Holky ráno při pokřiku slíbily že to vyhrají pro svého trenéra, který s nimi nemůže být ze zdravotních důvodů, takže tady máme 3. výhru 32:10 nad polským týmem Brzeg2.

Sobotní zápasy dobojovány. Kadetky zvládly i poslední zápas na výbornou a porazily pražský velkoklub Joudrs 1 24:12 a zítřejší semifinále sehrají s druhým za skupiny A v 10:40 proti Storms.

Neděle a první soupeř, boj o postup do finále. Kadetky se překonávají a vyhrávají s kvalitním soupeřem 18:11!!! Teď je čeká dlouhý odpočinek a asi ve 14 hodin začne finále s domácím týmem, který také vyhrál všechny své zápasy..

Ve finále náš tým podlehl domácím kadetkám 12:18, přesto předvedly holky, že jsou skvělý tým a i když polovina týmu jsou věkem ještě žákyně, bojují jako pravé Olympanky nemají respekt před žádným soupeřem, i když je o hlavu větší. Je to velice slibný začátek sezóny.

Složení týmu: Terka, Kája, Marťa, Verča, Kamča a Karo - kadetky, Vanďa, Katka, Sára, Nikča, Koja žákyně, Petr a Renča trenéři!

A mně nezbývá než být na děvčata pyšný. Patří jim dík za bojovnost a předvedenou hru. Děkuji, děvčata! Musím poděkovat těm, kteří mě poslední dobou zastupují u týmu. Děkuji! A samozřejmě poděkování všem rodičům, kteří podporoval tým na balkóně a informovali mě o průběhu zápasů… Děkuji!


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608