2013 Mistrovství ČR žáků se nám podařilo

07.07.2013 06:11

V uplynulém víkendu jsme pořádali MČR žáků pro rok 2013 a tento turnaj se nám podařil po všech stránkách.

1. Organizačně - nevyskytl se jediný zádrhel, zmatek ani pochybení. Všechna utkání začala tak, jak bylo v rozpisu uvedeno, týmy se disciplinovaně rozcvičovaly v místech k tomu určených a na zápasy se dostavovaly s dostatečným předstihem. Informace o počtech nadhozů byly vždy k dispozici díky výbornému statistickému programu, který tuto sezónu nově pro baseballové i softballové zápasy používáme.

2. Strava - nabídli jsme všem hráčům plnou penzi dováženou až na hřiště. Díky Zdeňku Polákovi za starost o naše trávicí trakty! Slyšeli jsme pouze pomlaskávání a pochvalná mručení a určitě s penizonem U strakatého koně budeme spolupracovat i v budoucnu.

3. Počasí - nemělo jedinou chybu. Ranní mlhy se úderem 10. hodiny rozpustily a celý náš areál až do setmění byl zalit Sluncem a teplem. Nevídáno, takto na konci září - babí léto jsme si skutečně vychutnali.

4. Výkony našich - podařilo se nám porazit tým z Hluboké a oplatit jim tak porážku z jara. Od druhé směny nadhazoval prakticky bezchybně Vojta Pomazal a na pálce čaroval Tushi.

S Draky jsme předvedli bezchybný výkon, ale prostě si to musíme sportovně přiznat, že jsou zatím nad naše síly. 

Proti Sparks Mladé Buky jsme dlouho, předlouho drželi senzaci - vedli jsme v polovině zápasu 8:3 a východočeši se nestačili divit. V poslední čtvrtině však několik chyb v poli způsobilo naši porážku. Nicméně, už víme, že se dá hrát i s těmi nejlepšími! 

Proti pražským Eagles opět paráda a pražané museli ze sebe vytáhnout to nejlepší, aby nás porazili 16:14. Svoje účinkování v žákovské kategorii zakončil Vojta Pomazal dvěma home-runy po sobě, čímž nadělil krásný dárek Jaroslavu Krejčířovi k jeho narozeninám:-)

Je bezvadné zjištění, že naši kluci už dokáží smělit čelit nejlepším týmům ČR, že tolik na sobě pracovali a že to úsilí přineslo své ovoce. A že ačkoli na začátku jara někteří o nás hovořili s despektem, nyní museli uznat, že Olympia není soupeř k podcenění.

 

Obrázky z turnaje naleznete ZDE

videa z turnaje naleznete ZDE (vkládám je postupně)


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608