Olympia na Půlmaratonu

31.08.2014 11:24

Olympia Blansko zahájila o víkendu sérii baseballových Roadshow pro veřejnost s cílem propagace blížícího se ME v baseballu, které se do České republiky vrací opět po 9 letech. Naposledy mohli blanenští diváci vidět na Strawberry Field nejlepší hráče a týmy Evropy v roce 2005. Letos se ME uskuteční ve dnech 12.-21.9.2014 a hostit je bude Ostrava, Brno, Třebíč a Blansko. Poprvé bude toto ME pořádáno po vzoru jiných sportů (fotbal, hokej) ve více zemích. Jednu skupinu hostí i německý Regensburg.

V Blansku bude sehráno utkání nadstavbové části ME ve čtvrtek 18. září od 19.00 hod. A to atraktivní večerní utkání pod umělým osvětlením.

Na koho se můžou těšit blanenští fanoušci bude sice známo až po odehrání základních skupin, ale určitě se můžeme těšit na atraktivní baseball v podání nejlepších týmů Evropy, jako jsou např. Německo, Francie, Velká Británie či Rusko.

Více o mistrovství Evropy včetně podrobného rozpisu v ostatních městech naleznete na oficiálních stránkách: www.me2014.cz

V sobotu se baseballová Roadshow, při které si zájemci z řad přítomných diváků mohli vyzkoušet odpálit nadhozený baseballový míč přímo z nadhazovacího stroje, nebo ti nejmenší odpálit ze stativu či jen tak si zkusit hodit a chytit do lapačky míček, představila přímo v samotném centru města Blansko na náměstí Republiky. Zde se konal již tradiční Půlmaraton Moravským krasem, kterého se letos zúčastnilo více než 1.600 běžců v několika kategoriích od těch nejmenších v běhu na 100 metrů, přes Lidový běh na 800 a 2400 m, až po vyvrcholení v rámci hlavního běhu na 21,4 km, kterého se letos zúčastnilo rekordních 1.122 běžců. Další tisíce přítomných diváků pak přihlíželi kolem tratě v ulicích města. 

Příští akcí Olympie Blansko je baseballová Roadshow v sobotu 6.9.2014 při Dni nemocnice Blansko.

Fotogalerii z z půlmaratonu si můžete prohlédnout ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


  


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608