MČR starších žáků je už za námi

06.10.2014 19:37

Musím se tedy přiznat, že nevím, odkud začít a co všechno napsat. Dojmů mám za ty tři dny tolik, že by to vydalo na knížku a možná byste se ani u její četby nenudili:-)

Na Strawberry Field přijeli brněnští Draci a Pipas, pražští SaBaT a sokoli z Hluboké, aby si navzájem poměřili svoje síly, a to ve třech dnech, od rána do večera, každý s každým. Počasí bylo výborné a vyjma jediné chvilky (kdy byli na hřišti zrovna naši borci v souboji s Pipas) nezapršelo, svítilo Slunce a teplota se držela na příznivé úrovni.

Asi se mně nechce rozebírat jednotlivé zápasy (a že jsem je viděl všechny), výsledky a pořadí si můžete prohlédnout ZDE . Naši chlapci se snažili, na ty nejlepší však nestačili. Nicméně v zápase s Pipas Brno se nám dostalo prakticky všeho, co baseball může divákovi nabídnout. Vedli jsem před dohrávkou nad Pipas o čtyři body, leč brněnští vyrovnali a nás čekalo prodloužení, které se v baseballu nazývá tie-break. A v něm je ještě situace zkomplikovaná natolik, že na první a druhé metě už stojí dva hráči útočícího týmu. Nejdříve jsme šli na pálku my a na metu se postavili Vítek Špidla a Šimon Kohoutek. A když se potom dostal na půlku Adam Prudil, měli jsme už 2 auty a žádný připsaný bod navíc. Ke všemu ještě měl Adam na svém kontě dva dobré nadhozy, což jednomu zrovna na náladě nepřidá. Když se blížil další nadhoz, Adam se napřáhl a poslal míč za všechno, co mu stálo v cestě včetně homerunového plůtku! Adamův první home-run a to při plně obsazených metách znamenal 4 body pro náš tým!

Utkání jsme nakonec vyhráli, protože Pipas získali v dramatické dohrávce pouze body tři, a bylo na čase slavit. Pochvalný potlesk zaplněných tribun byl pro naše borce tím nejsladším dortíkem na závěr sobotního dne.

Vítězství si odvezli brněnští Draci, kteří společně se SaBat Praha postoupili do závěrečných bojů. Naši se neztratili, ale i díky nemoci Štěpána Poláka a zranění Tushiho jsme asi na víc neměli.

Celý turnaj jsme organizačně zvládli bez sebemenšího problému - klobouček za to Radimu GrossmannoviMartinu Rummlerovi. Velké díky holkám a klukům, kteří obsluhovali pitíchtivé a jídlochtivé, hlídali světelnou tabuli a časomíru, chodili pro ztracené míče, svolávali týmy, atd...

Ovšem velká pecka byla nebaseballová - po celý víkend jsme se mohli vyhřívat ve světle celebrity světového formátu, holywoodské hvězdy Williama Fichtnera, jehož syn hraje v tuto chvíli za pražské SaBat, anžto tatínek natáčí v Evropě. Máme několik památečních snímků, Vy si můžete přečíst více ZDE

Fotogalerii ze tří baseballových dní si díky panům Grossmanovi a Prudilovi můžete prohlédnout ZDE

Tak to byla poslední baseballová akce, která se letos na Strawberry Field udála. Bylo jich letos hodně, skoro až nezvykle (vzpomeňte na mistrovství Evropy, pohár mladších kadetů, pohár juniorů), byli jsme na několika akcích v Blansku a je o nás slyšet čím dál více. Za chvíli ale zalezeme do tělocvičen a v březnu se na nás venku zase můžete těšit. Ale i tak bude stále o čem psát, tož Vám zase něco pošlu:-)

 

 


nahoru ▲

                     

Chceš hrát s námi baseball nebo softball?
Volej 606 748 743 | 606 919 608